• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Obca waluta a lokata

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2014 15:27
Edek napisał
mamarta napisał
JUż kiedyś był taki temat tylko chyba z euro i wyszło na to, że jest to nieopłacalne w ogóle. Nie wiem jak sprawa ma się z funtami ale możesz popytać po bakach może akurat coś fajnego Ci zaproponują.
Chyba ogolnie teraz produkty oparte na walutach sie nie oplacaja, zloty nie trzyma sie zbyt dobrze.
Wczoraj podano komunikaty, ze lzoty mial najwyzsza wartosc od lipca br. Tzn. ze sie troszke jednak odbil. Nie jest zle. W stosunku do frnaka tez tragedii nie bedzie, bo w referendum Szwajcarzy nie glosowali za, tak jak nas straszono.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.12.2014 13:42
Raiffaisen ma np. wiele lokat w obcych walutach. Np. tutaj http://raiffeisenpolbank.com/bankowosc-korporacyjna/inwestycje/lokata-dwuwalutowa
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.12.2014 14:09
Credit Agricole ma sporo w swojej ofercie Lokat terminowych w walutach obcych, do wyboru w euro, dolarze amerykańskim i funcie brytyjskim.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2014 14:06
Pamiętajcie, żeby wybór podejmować nie tylko porównując oprocentowanie, ale także po analizie zmian kursu walutowego. A ten ostatnio jest raczej niekorzystny.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.12.2014 9:58
Obecnie funty są bardzo drogie. Mój znajomy sprzedał je ostatnio po 5,30 tak więc nie wiem czy opłacałoby się kupno...
Z drugiej strony jest to pewniejsza waluta niż nasza złotówka. Sama staram się trzymać część kapitału właśnie w funtach.
Dowiadywałam się jakiś czas temu jak oprocentowane są lokaty za granicą w UK ponieważ to nie problem byłoby tam założyć. Mają bardzo niskie oprocentowanie. Tak 1-2% max.
Tak więc moim zdaniem lepiej będzie zostać w PL.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.12.2014 9:09
Najlepiej teraz lokowac w rublach :D Pewny zysk :)
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 9:44
Jeśli chodzi o lokaty w walucie to okazują się gorzej oprocentowane niż te w złotówkach. Podpowiadamy czym są i jak działają takie produkty. Myślą Państwo, że to dobre rozwiązanie w perspektywie?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 10:29
Sam jestem zdania,że lokata w obcej walucie nie jest zła. Szczególnie, że złotówka wcale nie jest tak mocną walutą.
Tyle,że obecnie średnio się opłaca kupować euro, funty czy dolary ponieważ stoją bardzo wysoko ( dolar jest chyba najdroższy od ponad 6 lat...).
Poczekałbym kilka miesięcy aż kurs nieco spadnie i dopiero wtedy zdecydowałbym się na taką lokatę.
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 14:26
Polska waluta jest mniej więcej w tym samym koszyku co Węgry, Czechy, kraje bałtyckie i Rosja. Dlatego jeżeli w Rosji źle się dzieje, inwestorzy uciekają z całego regionu. Stąd niska wartość złotówki w stosunku do pozostałych walut.
Cytuj
Odpowiedź