• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przelewy ekspresowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 15:02
Właśnie przeczytałem, ze Polacy wykonują bardzo dużo przelewów ekspresowych. http://www.comperia.pl/newsy/19296-polacy-przelewaja-ekspresowo.html
Wy korzystacie z tej opcji? Ja nawet w sumie nie wiem czy w moim banku mozna je robić i ile to kosztuje...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 15:20
Przelewy ekspresowe są faktycznie coraz popularniejsze w Polsce. Środki księgowane są w ciągu kilkunastu minut. Warto z niej korzystać szczególnie, gdy mija nam termin uregulowania rachunku czy natychmiast chcemy skorzystać z jakiejś oferty. Koszt takiego przelewu zwykle waha sie od 1 zł do 5 zł. W Polsce większość banków korzysta z przelewów ekspresowych. Niektóre nie obsługują ich jednak w weekendy. Warto to sprawdzić.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

23.10.2014 14:27
To dobra opcja i faktycznie nie sa takie drogie jak sie powszechnie myśli, warto je wybierać np. gdy potrzebujemy opłacić rachunek, o którym zapomnieliśmy.
Cytuj
gosia-1989

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2014 23:18
nie wiem czy to się opłaca w przypadku opóźnień w rachunkach, mi za prawie dwutygodniową zwłokę - wypłata 15, rachunek płatny do 3, naliczają 90 gr. odsetek, więc rachunek opłacony z opóźnieniem wychodzi mi taniej niż przelew ekspresowy
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 8:49
gosia-1989 napisał
nie wiem czy to się opłaca w przypadku opóźnień w rachunkach, mi za prawie dwutygodniową zwłokę - wypłata 15, rachunek płatny do 3, naliczają 90 gr. odsetek, więc rachunek opłacony z opóźnieniem wychodzi mi taniej niż przelew ekspresowy
Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i faktycznej ceny, obowiązującej w naszym banku. Jednak często opóźnienie może wiązać się z wyższą karą czy wysłaniem monitu, wówczas rozwiązanie jest idealne.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 13:30
Czasami trzeba skorzystac, dlatego wtedy okazuje sie przydatne. W wielu sytuacjach wole dopłacić, a nie czekać az przelew będzie szedł 3 dni.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2014 14:51
Mimo świadomości, ze takie przelewy istnieją (taka opcja) nigdy z niej nie korzystałem. Ogolnie przelewy zwykle ida w ciagu doby, takze nie potrzebuje dodatkowo placic.
Cytuj
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 17:12
Bo teraz każdy chce wszystko szybko załatwić, nie ma to jak kiedys że czekało sie na przelew 2 albo 3 dni. Sam bardzo często korzystam z tyhc ekspresowych przelewów bo są wygodniejsze.
Cytuj
Timona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 9:58
kacper napisał
Mimo świadomości, ze takie przelewy istnieją (taka opcja) nigdy z niej nie korzystałem. Ogolnie przelewy zwykle ida w ciagu doby, takze nie potrzebuje dodatkowo placic.
zgadzam się, mam takie samo podejście do tych przelewów, Być może przydaje się, gdy ktoś na drugim końcu kraju potrzebuje gotówki na już, albo gdy odsetki za dzień zwłoki w rachunku/racie są monstrualne, ja nie mam takiego problemu
Cytuj
Eva

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 14:48
A czy te ekspresowe przelewy są realizowane także w weekend? jeśli tak, to rzeczywiście jest bardzo dobra możliwość. Często muszę czekać aż pieniądze zostaną przelane wykonując np. przelew w piątek wieczorem, pieniądze na konto trafiają dopiero w poniedziałek koło południa.
Cytuj
Odpowiedź