• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co wybrać dla dziecka polisę czy lokatę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 11:30
Zastanawiam się jak zapewnić przyszłość mojemu dziecku .Nie wiem co bardziej się opłaca założyć lokatę czy polisę .Proszę doradźcie jakie korzyści niosą , co zapewniają w swoich pakietach.Oraz do którego banku się udać ,gdzie jest najlepsza oferta.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 13:57
Tak jak już pisaliśmy (zachęcam http://www.comperia.pl/forum/lokaty/42-lokata-dla-dziecka.html)lokaty nie sa najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o odkładanie srodków na przyszłośc dzieci. Prosze rozpatrzyc propozycje polisy posagowej. Polisa ma ułatwić rodzicom zapewnienie dzieciom łatwiejszego startu w dorosłość. W ramach produktu rodzic wpłaca regularnie składki w określonej wysokości, a na koniec umowy polisy zakład ubezpieczeń wypłaca pewną kwotę na rzecz dziecka. Czasem jest ona ustalona z góry, często jednak firma ubezpieczeniowa inwestuje powierzone jej pieniądze. Dodatkowo podstawowy zakres ochrony można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka. Polisa może zapewnić dziecku odszkodowanie w przypadku śmierci rodzica lub rentę dziecku, gdy dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 16:35
A czy nie lepsze jest konto oszczędnościowe lub książeczka oszczędnościowa? Z tego co wiem można na nie wpłacać tyle ile się chce. Chyba, że coś się zmieniło. Polisa posagowa może i jest ciekawym rozwiązaniem ale nie chciałabym by jakaś firma inwestowała pieniądze moich dzieci. Wolę bezpieczne i pewne rozwiązania.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 9:13
szarlottka napisał
A czy nie lepsze jest konto oszczędnościowe lub książeczka oszczędnościowa? Z tego co wiem można na nie wpłacać tyle ile się chce. Chyba, że coś się zmieniło. Polisa posagowa może i jest ciekawym rozwiązaniem ale nie chciałabym by jakaś firma inwestowała pieniądze moich dzieci. Wolę bezpieczne i pewne rozwiązania.
Oczywiście, wszystko zależy od konkretnych ofert, jak i preferencji klienta. Jeżeli woli Pani może mniejszy ale za to pewny zysk lepszym rozwiązaniem może być dla Pani właśnie konto oszczędnościowe.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 14:22
Mnie wydaje sie że najwygodniejszym rozwiązaniem będzie założenie konta oszczędnościowego. Będziesz mogła w każdej chwili dorzucić kilka groszy dla dziecka. A tak na lokacie wpłacisz konkretną sumę i tyle, będziesz tylko czekać aż pieniądze będą na siebie zarabiały.
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 14:35
Zgadzam sie z moim poprzednikiem. Jeśli chcesz odłożyć pare groszy an przyszłość swojego dziecka, dużo lepiej zrobisz jak pomyślisz o koncie oszczędnościowym. Przecież czasami sa takie miesiące że nie daje się rady odłożyć nic bo wychodzą nam niezapowiedziane wydatki. Dlatego takie konto jest dużo bardziej praktyczne.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 8:02
Czym różni się konto oszczędnościowe od książeczki oszczędnościowej? To, to samo czy może nie? Ja zastanawiam się nad założeniem lokaty ale konto oszczędnościowe również brałam pod uwagę. Chciałabym odkładać na przyszłość dziecka ok 300 zł miesięcznie. Na co waszym zdaniem lepiej wpłacać te pieniądze?
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 15:15
300 złotych to całkiem sporo. Ja bym je wpłacała na konto oszczędnościowe, za parę lat będziesz miała dla dziecka odłożoną sporą sumkę. Lokaty moim zdaniem są niekorzystne. Mają niskie oprocentowanie. Nie spotkałam się chyba z wyższym niż 4%.
Cytuj
bernars44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:40
lola ma racje, konto oszczędnościowe będzie dużo lepszym rozwiązaniem. A to że chcesz odkładać aż po 300 zł to po paru latach będziesz mieć naprawdę ładą sumkę. Później możesz myśleć o lokacie jak już uzbierasz coś konkretnego. Wtedy te pieniądze będą jeszcze bardziej zarabiać na siebie.
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 0:11
To prawda , wpłacając mało na lokatę to nie osiągniesz żadnych zysków ,a przecież nie możesz co chwilę dopłacać .A na książeczkę zawsze możesz wpłacić i po jakimś czasie osiągniesz ładną sumę pieniędzy i wtedy zadecydujesz co z nimi zrobisz .Być może wpłacisz na lokatę bo od większej sumy będzie zysk .
Cytuj
Odpowiedź