• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co wybrać dla dziecka polisę czy lokatę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 10:04
Jak decydujesz na wpłacanie co jakiś czas dodatkowych środków to lepiej wybrać konto oszczędnościowe .Nie musisz się obawiać o jakieś straty nawet gdy w razie problemu będziesz zmuszony wyciągnąć jakąś sumę .To co pozostanie ci na koncie i tak będzie przynosiło Ci zyski .Ale co do procentu to musisz się popytać bo dokładnie nie wiem ile oferują .
Cytuj
bogna56

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 9:20
słyszałam o jakiejś lokacie dla dziecka Świnka Skarbonka ,podobnież jest atrakcyjna .Wpłacasz comiesięcznie określoną sumę pieniędzy i wiele przy tym zyskujesz .Musisz więcej dowiedzieć się na ten temat a może ktoś korzysta z takiej lokaty i może się wypowiedzieć ?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 10:26
bogna56 napisał
słyszałam o jakiejś lokacie dla dziecka Świnka Skarbonka ,podobnież jest atrakcyjna .Wpłacasz comiesięcznie określoną sumę pieniędzy i wiele przy tym zyskujesz .Musisz więcej dowiedzieć się na ten temat a może ktoś korzysta z takiej lokaty i może się wypowiedzieć ?
pisaliśmy tutaj o tym: http://www.comperia.pl/forum/lokaty/454-alior-sync-lokata.html
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
gorskaannna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 9:24
ja bym postawiła na konto oszczędnościowe
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.6.2014 10:07
konta na pewno wydaja sie bezpieczniejsze, moze i mniej sie zarobi ale wiesz, ze cos wyciagniesz.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 19:05
Ja się przejechałem na polisach. Tato założył polisę dla mnie, tam był warunek, że pieniądze będą wypłacone po ukończeniu przeze mnie 21 lat. Regularnie były wpłaty, a firma z dnia na dzień się rozpadła. Nie wypowiem się teraz jaka to była firma, ponieważ nie było to w Polsce, ale mimo wszystko - nigdy więcej. Z resztą w internecie można poczytać dosyć sporo o oszustwach te firmy, ale 20 lat temu chyba nikt się tego nie spodziewał. Ja jestem zwolennikiem kont oszczędnościowych w takich przypadkach i to w bankach o dobrej renomie i stabilnej pozycji na rynku.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 10:54
Ja chyba bym wolała założyć lokatę niż polisę. Chociaż wiadomo, nigdy nie wiemy co lepiej zrobić, a wszystkiego też się nie przewidzi. Moi znajomi często też odkładają dla dziecka pieniądze na konto oszczędnościowe, więc to też jest zawsze wyjście.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.9.2014 14:01
Nie polisa to niezbyt dobre rozwiązanie. Też bym stawiała na konto oszczędnościowe, albo na takie plany systematycznego oszczędzania. Później możesz te pieniądze na przykład wyciągnąć i włożyć część na lokatę, wtedy będą same na siebie zarabiały.
Cytuj
krakers

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 14:11
Jeżeli masz już jakieś pieniądze to lokatę jezeli nie to polisę. Ale ja na początek sam proponowałabym po prostu konto oszczędnościowe albo jakiś plan systematycznego oszczędzania. A gdy się już uzbiera większa kwota wtedy możesz śmiało wpłacić na lokatę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.9.2014 18:54
Moze mi tez cos doradzicie? :) chciałabym dziecku wpłacić 10 000 i dopłacać co miesiąc ok 200zl, czasem więcej. Dziecko ma juz 15 lat więc to nie będą jakieś długie lata, tylko 3 do 5. Co w takiej sytuacji najbardziej się opłaca? Konto, lokata, polisa? Proszę o jakieś konkretne wskazówki. Będę wdzięczna za nazwy banków i inwestycji.
Cytuj
Odpowiedź