• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zarobki w euro

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 12:10
Teraz już jest trochę ciszej ale jeszcze niedawno było bardzo głośno na temat zarobków gdy w Polsce wprowadzą walutę Euro.
Mnie zastanawia jak będą wyglądały nasze wypłaty czy będą one przeliczane mniej więcej, że 1 euro to 4zł?
Czyli jeżeli teraz ktoś zarabia powiedzmy 1000zł to dostanie 250 euro?

Jak wtedy będą wyglądały ceny? Na co byłoby nas stać? Skoro jakiś sprzęt elektroniczny na przykład telewizor kosztowałby 500 euro?
Jak Wy to widzicie?
Cytuj
moneymaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:31
Też mnie to zastanawiało. Pewnie dlatego cały czas nie jesteśmy gotowi żeby przejść na tę walutę. Wydaje mi się jednak, że nie byłoby to takie dosłowne przewalutowanie. Ja wiem, że nasza jakość życia jest dużo gorsza niż na zachodzie jednak po takim przejściu to już w ogóle byłaby bida z nędzą.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.10.2014 14:31
Jeszcze długo nie przejdziemy i dobrze. Pewnie słyszeliście o efekcie cappucino. Chodzi o to, że gdy wprowadzili euro we Włoszech w kawiarniach ta kawa kosztowała mniej, potem narzucono cenę zaokrągloną czyli 1 euro. U nas tez rzeczy które teraz sa tańsze będą wyceniane w euro, oczywiście nikt nic nie zaokrągli w dół. Musi być z zyskiem.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.10.2014 10:56
Dlatego tez odsuwaja te decyzje w czasie, co ja uwazam za dobra decyzje :). Po co nam teraz euro? Jak wiadac kraje jak Włochy czy Hiszpania średnio na tym korzystają, to moze przydałoby sie tylko ze względu na turystykę, bo jak sie jest w kraju zachodnim i płaci w euro to odczuwa sie te różnice i ceny potrafią być 4 razy wyższe.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 11:54
To jest prawda, z pewnością jak zmieni się waluta, wzrosną nam ceny, a zarobki nie. Dlatego warto poczekać, aż się stawki uregulują, ceny, i wtedy wprowadzać.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 15:06
Otoz to, trzeba zaczekać az sie wszystko w unii wyrówna i dopiero brać walutę.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2014 15:24
Według ostatnich doniesień medialnych Polska pod względem gospodarczym gotowa jest do wejścia do strefy euro. Poziom inflacji i stóp procentowych jest na dopuszczalnym poziomie. W przyszłym roku odpowiedni będzie także poziom deficytu i długu. Na przeszkodzie stają jednak kwestie polityczne, a konkretnie brak zgody w kwestii zmiany konstytucji.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Słupczynski 22.10.2014 15:25
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

23.10.2014 14:26
O właśnie, nie wspomnieliście o zmianach w konstytucji. Myślę, ze jeszcze długa droga. Swoja droga jak tak rozmawiam ze znajomymi to myślę, ze gdyby przeprowadzić referendum to euro w Polsce by nie przeszło.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.10.2014 9:43
Tez wydaje mi się, ze Polacy na razie nie chcą wchodzić do strefy euro. Zresztą zobaczcie co się dzieje w krajach takich jak Hiszpania czy Włochy. Im się euro dobiło czkawką, lepiej na razie nie ryzykować.
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 13:46
To jest dobry argument. Południowcom wcale to, ze się znajdują w strefie euro nie pomaga. Wręcz chyba przeszkodziło. Włochy, Grecja...
Cytuj
Odpowiedź