• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co to jest rachunek pomocniczy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
księżna kasja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 19:38
Czytałam ostatnio o czymś takim jak rachunek pomocniczy - czym różni się od od zwykłego konta osobistego - rachunku rozliczeniowego?
Cytuj
wernissa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 20:04
To jest chyba rachunek np. jak prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz płacić z niego ZUS, tak w celu wyodrębnienia środków od reszty, przeznaczony na konkretny cel... nie wiem, tak mi się to kojarzy
Wypowiedź została zmieniona przez: wernissa 28.8.2014 20:05
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 10:32
Rachunek pomocniczy służy do przeprowadzania rozliczeń i gromadzenia środków na określony cel. ma to na celu ułatwienie zarządzania środkami przeznaczonymi na z góry określony cel. np. w firmach na wypłatę wynagrodzeń. jest to duze ułatwienie, szczególnie w przypadku rachunków firmowych, zarządzanie środkami jest wtedy prostsze i czytelniejsze.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 14:05
No wlasnie chyba taki pomocniczy rachunek to dobra opcja dla firm. Jesli ktos ma swoj osobisty to chyba taki dodatowy to tylko zawracanie glowy.
Cytuj
iktor7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:11
Fajne rozwiązanie chociaż w sumie to jest dodatkowy produkt do prowadzenia i nad nim też trzeba panować, ale teraz technologia do przodu poszła i pewnie wszystko samo się robi.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 13:15
Gość napisał
No wlasnie chyba taki pomocniczy rachunek to dobra opcja dla firm. Jesli ktos ma swoj osobisty to chyba taki dodatowy to tylko zawracanie glowy.


No dokładnie ja bym też sobie nie zawracała głowy takim rachunkiem skoro miałabym już jeden. Tak właściwie to ktoś z Was go do czegoś używa? Sprawdza się?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 15:07
Tez mi sie wydaje, ze jak sie ma firme to taki rachunek jest potrzebny. Z Oplacasz z jednego wynagrodzenia, z drugiego rachunki, trzeci dla kontrahentów. I masz porządek.
Cytuj
Odpowiedź