• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 15:59
Jakie macie sposoby na oszczędzanie? Wiem, że na forum było już kilka takich wątków ale wszyscy proponują to samo, a u mnie się to nie sprawdza.
Konto oszczędnościowe, czy odkładanie do skarpety nie wchodzi w grę, to w jaki sposób inaczej oszczędzać i na czym?
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 11:23
Zawsze są struktury, można trochę na nich zarobić więcej. Przejdź sie do banku i zapytaj co mga ci zaoferować, każdy produkt ma plusy i minusy.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 13:25
kacper napisał
Zawsze są struktury, można trochę na nich zarobić więcej. Przejdź sie do banku i zapytaj co mga ci zaoferować, każdy produkt ma plusy i minusy.


A co to są te struktury? Możesz coś więcej o nich napisać, żebym wiedziała o co pytać się konsultanta w banku?
Cytuj
moncheri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 20:33
Pewnie chodzi o produkty strukturyzowane ale to bardziej inwestycja niż oszczędzanie, a żeby inwestowac, najpierw trzeba zaoszczędzic. Może plan regularnego oszczędzania? Regularne wpłaty to zawsze motywacja lepsza niż odkładanie na konto. Na czym oszczędzac to chyba nie da się tego określić bo nie wiemy na co wydajesz. Mój mąż zaczął oszczędzać jak rzucił palenie. To co normalnie szło na fajki zaczął wrzucać do skarbonki niby nic ale po roku uzbierało sie 4 tysiące...
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:43
moncheri napisał
Pewnie chodzi o produkty strukturyzowane ale to bardziej inwestycja niż oszczędzanie, a żeby inwestowac, najpierw trzeba zaoszczędzic. Może plan regularnego oszczędzania? Regularne wpłaty to zawsze motywacja lepsza niż odkładanie na konto. Na czym oszczędzac to chyba nie da się tego określić bo nie wiemy na co wydajesz. Mój mąż zaczął oszczędzać jak rzucił palenie. To co normalnie szło na fajki zaczął wrzucać do skarbonki niby nic ale po roku uzbierało sie 4 tysiące...


Mój tato oszczędzał podobnie, do skarbonki wrzucał po 5zł bo palił paczkę dziennie i za rok jechaliśmy na wakacje, ale to już było ładnych parę lat temu.
Poczytam o tych planach oszczędzania, może akurat to przekona nas do oszczędzania.
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 23:30
no teraz papierosy 3 razy droższe prawie, na wakacje co 4 miesiące by można jeździć... Ja zmuszam sie do odkładania od razu po wypłacie 100 zł na konto oszczędnościowe, ale założone na mamę, żeby mnie nie kusiło wypłacić.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 12:54
Mulan napisał
no teraz papierosy 3 razy droższe prawie, na wakacje co 4 miesiące by można jeździć... Ja zmuszam sie do odkładania od razu po wypłacie 100 zł na konto oszczędnościowe, ale założone na mamę, żeby mnie nie kusiło wypłacić.


Żebyś wiedziała. Kiedyś się kupiło paczkę za 5zł i to już były takie z tych droższych. A teraz? 11, 12zł to standardowa cena.

Konto oszczędnościowe, którego się nie widzi sprawdza się najlepiej nie widzi się tych pieniędzy i tak nie kuszą:)
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 16:21
Ja staram się oszczędzać na czym tylko się da:) Po wypłacie zawsze staram się odłożyć ok 200-300 złotych, na zakupach też wybieram to co tańsze. Niedługo czeka mnie wyjazd za granicę i z racji drogiego roamingu mam zamiar zainewstować w międzynarodową kartę SIM od Truphone by płacić za rozmowy jak za połączenia lokalne. Myślę też o zmianie paliwa na lpg. Jak widać na wszystkim da się oszczędzić i można odłożyć te pieniądze na konto czy nawet do skarbonki:)
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 8:59
darecki napisał
Ja staram się oszczędzać na czym tylko się da:) Po wypłacie zawsze staram się odłożyć ok 200-300 złotych, na zakupach też wybieram to co tańsze. Niedługo czeka mnie wyjazd za granicę i z racji drogiego roamingu mam zamiar zainewstować w międzynarodową kartę SIM od Truphone by płacić za rozmowy jak za połączenia lokalne. Myślę też o zmianie paliwa na lpg. Jak widać na wszystkim da się oszczędzić i można odłożyć te pieniądze na konto czy nawet do skarbonki:)
No faktycznie wiele sposobom znalazłeś. I całkiem nieźle są. Przejście z paliwa na gaz jest na prawdę opłacalne, inna kwestia jest bezpieczeństwo, ale to chyba dywagacje nie na to forum:).
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.9.2014 11:56
Żeby sie tak stosować do tych wszystkich sposobów, to człowiek czułby sie jak w klatce, po to sie zarabia pieniądze, żeby z nich korzystać, rozumiem miec np. konto i na nie coś tam odkładać czy lokatę, ale tak na każdym kroku to jakaś paranoja.
Cytuj
Odpowiedź