• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Płatność telefonem

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 11:33
Czy ktoś z Was korzysta z płatności telefonem? Czy jest to bezpieczne? W jaki sposób to działa? Jaki telefon trzeba mieć aby móc korzystać z tej opcji?
Cytuj
kokardova

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 12:45
Każdy telefon może być. W banku dostaje się taką małą kartę zbliżeniową, którą przykleja się pod klapką baterii - najbezpieczniej, bo nie widać. Co do bezpieczeństwa, podobno są jakieś aplikacje, które potrafią ściągnąć i skopiować informacje z tych kart, ale jeszcze się z taką sytuacją nie spotkałam. Chyba że chodzi o zwyczajne przelewy wykonywane za pomocą aplikacji, to wystarczy telefon z systemem Android, pewnie inne systemy tez mają tego typu aplikacje, ale ja się nie orientuję.
Cytuj
kulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 15:02
No w przypadku zbliżeniowej płatności ustala się na tej karcie którą się przykleja limit transakcji, np. ja mam na niej możliwość płatności do 50 zł. Jak chodzi o bezpieczeństwo, to przez rok odkąd ją mam nie miałam żadnych problemów, ale nie wiedziałam, że są aplikacje które mogą kopiować dane... da się od tego jakoś zabezpieczyć?
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 13:47
kulka napisał
No w przypadku zbliżeniowej płatności ustala się na tej karcie którą się przykleja limit transakcji, np. ja mam na niej możliwość płatności do 50 zł. Jak chodzi o bezpieczeństwo, to przez rok odkąd ją mam nie miałam żadnych problemów, ale nie wiedziałam, że są aplikacje które mogą kopiować dane... da się od tego jakoś zabezpieczyć?


No właśnie też mnie to interesuje.. jakie dane mogą skopiować? No i jak się przed tym bronić? Swoją drogą myślałam, że to trzeba jakiś specjalny telefon kupić, a tu się okazuje, że pod klapkę. Mam Iphona więc musiałabym na tył przykleić i na to ubrać plecki. Tak będzie bezpiecznie?
Cytuj
Ciastek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 22:54
Było w jakimś programie w telewizji że kopiują wszystkie dane z karty i w ciągu iluś minut mogą dokonać płatności na podstawie tych danych, to taki skaner choćby, nie kopiuje danych na stałe chyba.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 13:15
Ciastek napisał
Było w jakimś programie w telewizji że kopiują wszystkie dane z karty i w ciągu iluś minut mogą dokonać płatności na podstawie tych danych, to taki skaner choćby, nie kopiuje danych na stałe chyba.


Ciekawe czy z takiej karty normalnej też jakoś mogą skopiować? Wychodzi na to, że do sklepu trzeba chodzić z kartą na której mamy tyle ile potrzebujemy na zakupy a resztę trzymać gdzieś indziej i karty nie nosić ze sobą.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 13:16
Z wszystkiego już można skopiować dane więc i pewnie z telefonu też. Ja nie korzystam z tej opcji ale kto wie, może kiedyś się skuszę. Póki co paypass i w zupełności wystarcza
Cytuj
Odpowiedź