• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zamiana konta oszczędnościowego na osobiste

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
truskawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 12:11
Pamiętam, że otwierając konto osobiste w innym banku, dano mi możliwość przeniesienia automatycznie środków z poprzedniego banku na nowe konto. Aktualnie posiadam jedynie konto oszczędnościowe, które jest mi już niepotrzebne, a chciałabym otworzyć osobiste w innym banku, Czy jest możliwość automatycznego przeniesienia przez nowy bank środków z oszczędnościowego konta na osobiste i załatwienie tych wszystkich formalności przez bank?
Cytuj
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 23:13
nie mam pojęcia czy jest taka możliwość. Ale wydaje mi sie że chyba musiałabyś wyciągnąć wszystkie pieniądze i wpłacić je na to nowe konto innego rozwiazania nie widze
Cytuj
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 23:36
Wątpię żeby ktoś poszedł Ci az tak na reke. Chociaż możesz spróbować zapytać w banku w którym obecnie masz konto oszczednosciowe
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:29
Mi się wydaje, że raczej nie ma takiej możliwości, ponieważ jeśli z konta oszczędnościowego nie można robić przelewów zewnętrnych to raczej pieniążki te nie mogą przejść na nowe konto osobiste w innym banku. To będziesz musiała załatwić raczej manualnie, ale mogę się mylić. Najlepiej zapytać tam, gdzie chcesz założyć konto, bo w przypadku przenoszenia z osobistego z innego banku oni wszystko załatwiają samodzielnie.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 9:21
Zawsze można dokonać zwykłego przelewu jeśli chodzi o samo przeniesienie środków. Jesli chodzi o przeniesienie konta z banku do banku to oferowane są raczej zamiany konta osobistego na konto tego samego typu. Konta oszczędnościowe są innym rodzajem produktów.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 12:40
Nie wiedziałam nawet że tak można, ale wydaje mi się, że to raczej niemożliwe, chociaż rzeczywiście byłoby to wygodne. Przy likwidowaniu konta zapewne zwrócą Ci pieniądze do ręki i to ty sama będziesz musiała je wpłacić na nowe konto, które założysz.
Cytuj
Julita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 9:11
Przy koncie osobistym bank wszystko załatwia i to jest o wiele lepsze niż tłumaczenie się w oddziale banku z którego się rezygnuje dlaczego taka decyzja, sama dostałam takie pytanie przy zamykaniu konta, tyle tylko że zamykałam jedno oszczędnościowe ale dalej byłam klientką banku mając w nim konto osobiste, to szybko dali mi spokój z pytaniami.
Cytuj
rejent

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:42
A jak się chce założyc konto oszczędnościowe w innym banku to załatwią przeniesienie z poprzedniego konta oszczędnościowego sami czy musze iść do banku?
Cytuj
rejent

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:42
A jak się chce założyc konto oszczędnościowe w innym banku to załatwią przeniesienie z poprzedniego konta oszczędnościowego sami czy musze iść do banku?
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:11
Nie wiedziałam nawet że tak można. Ja jak likwidowałam konto to musiałam wziąć wszystkie pieniądze z konta i dopiero osobno je wpłacać na nowe konto. Także dla mnie to zupełna nowość, gdyby rzeczywiście tak się dało. Chociaż dla mnie to wątpliwe, że bank bawiłby się w coś takiego.
Cytuj
Odpowiedź