• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto oszczędnościowe dla firm - jak działa?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 20:31
Oprocentowanie 2,75%? Jak dla mnie to zupełnie nieopłacalne! Nie da się na tym zarobić. Już lepiej założyć lokatę lub zainwestować np. w złoto. Z resztą jaki jest sens w inwestowaniu firmowych pieniędzy? Jeśli ktoś prowadzi jednoosobową DG to i tak ta kasa jest jego a nie firmy.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 12:59
Jeśli zastanawiają się Państwo czy wybrać krótkoterminową lokatę czy konto oszczędnościowe, zapraszam do artykułu.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 19:38
Wydaje mi się, że konto oszczędnościowe zakłada się na firm i działa podobnie jak normalne konto tego typu. Zastanawiam się jednak czy takie coś jest opłacalne. Jakie banki mają konta oszczędnościowe dla firm w swojej ofercie i jakie jest na nich oprocentowanie? Ja bym prędzej założyła lokatę...
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 20:41
Moim zdaniem teraz najbardziej opłacalne są krótkoterminowe lokaty. Niedawno skok wołomin miał bardzo dobrą ofertę, na którą niestety się nie załapałam. Teraz o cichu liczę na to, że niedługo będzie kolejna promocja. W konta oszczędnościowe jakoś nie wierzę ale każdy ma prawo wpłacać swoje pieniądze gdzie chce.
Cytuj
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 11:56
Myślę,że to działa podobnie do osobistych kont oszczędnościowych. Ja mam firmę ale nie ma takiego konta. Ktoś wie jak one są oprocentowane? Opłaca się w ogóle na nim odkładać pieniążki? Bo jeżeli są tak oprocentowane jak te osobiste to mało opłacalna inwestycja.
Cytuj
BrzydulaUla

Niezarejestrowani

7.8.2020 6:56
Gosiunia napisał
Nie słyszałam jeszcze ale podejrzewam, że działa ono tak samo jak nasze zwykłe oszczędnościowe z tą różnicą, że przedsiębiorca wkłada w nie pieniądze firmy a nie swoje osobiste. Swoją drogą ciekawe jak oprocentowane jest takie konto i czy jest bardziej opłacalne od zwykłego.

Tak to ma logiczny sens. Choć jak prowadziłam swoją działalność zupełnie o tym nie myślałałam o koncie oszczędnościowym dla firm. Mogę jedynie podrzucić kalkulator, konto oszczednościowe mam akurat osobiste, ale bardzo sobie chwate bank toyota odkąd zalożyłam tam konto osobiste https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/konta/oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/kalkulator/
Ciekaw jestem czy prowadzą także konta firmowe
Cytuj
Odpowiedź