• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przelewy ekspresowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 8:51
Coraz wiecej sie slyszy o przelewach ekspresowych. Chciałbym zapytac czy korzystacie i w zasadzie jak to działa?
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 13:01
Ja korzystam, przelew ekspresowy działa tak, że pieniądze w ciągu 15 minut są na koncie tego, do którego je wysłaliśmy. Z reguły te przelewy są więcej płatne u mnie na przykład kosztuje 5zł
Cytuj
Eva

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 18:15
Na poczcie zawsze mi oferują przelew ekspresowy jak widzą, że robię przelew w dniu do kiedy miałam zapłacić rachunek ;D rzeczywiście, są one troszkę droższe od zwyczajnych, ale chyba nie jest to aż 5 zł, przynajmniej w przypadku przelewów pocztowych...
Cytuj
Presti

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 23:10
W każdym banku jest taki przelew ekspersowy? Czy jak sie ma juz konto gdzieś np od roku czy dwóch lat to na takim koncie też można wykonywać takie przelewy?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 10:27
W Polsce korzystać można z dwóch rodzajów przelewów ekspresowych, poprzez Express Elixir Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) oraz Blue Cash firmy Blue Media. Z Express Elixir korzystać mogą klienci ośmiu banków: Alior Banku, BZ WBK, BPS, Citi Handlowego, ING Banku Śląskiego, mBanku, Meritum Banku oraz Banku Millennium. Z systemu płatności Blue Cash korzysta obecnie w Polsce 36 banków, jednak przelewy można realizować do 53 banków.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 22:31
Ostatnio przez jakąś stronę wchodziłam na płatności i włączyło mi się właśnie to blue media, za zwykły przelew zażyczyli sobie 1 zł na rzecz swojej firmy, wcale mi się to nie spodobało, tym bardziej, że przelew miał być zwyczajny i nie było nigdzie mowy o jakimś ekspresie, to ile u nich kosztuje przelew ekspresowy?
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:21
W ING mam Elixir, ale szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się jeszcze z niego korzystać, a i tak przelewy idą w miarę szybko. Swoją drogą nawet nie wiedziałam, że ten Elixir to przelewy ekspresowe, wydawało mi się że przez tę opcje mogę ustawić np., że chcę, aby pieniądze były wysłane jutro o 13, a nie już dziś, teraz. Ale też nie interesowałam się tym tematem głębiej.
Cytuj
Jessica

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 18:14
a nie korzystam, w sumie nie miałam chyba nigdy takiej potrzeby, a jeśli mialam to nie korzystałam z niej bo nie. Jakoś przyzwyczaiłam się do tego ile idzie przelew i nie mam potrzeby realizowania ich w szybszym tempie. To jest chyba dodatkowo płatne tak? Zatem tym bardziej jestem na nie.
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:17
Też nie korzystam, rachunki są płacone długo przed terminem, bo małżonka wszystko ogarnia, a inne przelewy nawet jeśli wykonujemy, to nie wymagają one ekspresowej wysyłki, więc nie miałem okazji sprawdzić jak i czy działają, jednak na pewno są przydatne np. gdy wypłata wpływa dosyć późno w stosunku do dnia np. opłacenia rachunku.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:53
Ja często korzystam z takich przelewów gdy na przykład zapomnę zapłacić rachunku albo coś w tym stylu. Po prostu bank pomija sesje wychodzące i przelew pieniądze od razu. Taki przelew też jest droższy u mnie kosztuje jakoś około 5zł.
Cytuj
Odpowiedź