• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lokata - okres kapitalizacji

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kleopatra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 15:39
szukałam ostatnio lokaty i w kalkulatorze było pole, gdzie należało wpisać kwotę, czas lokowania, oprocentowanie i okres kapitalizacji. co to jest ten okres kapitalizacji?
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 9:37
To jest jak czesto chcesz, zeby lokata była kapitalizowana. Czy miesięcznie, połrocznie, rocznie.Zwykle lokaty kapitalizowane sa rocznie.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:04
Okres kapitalizacji to czas co jaki beda naliczane odsetki. Zwykle kapitalizacja jest roczna.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 12:56
To proste, wystarczy określić co ile chcesz aby naliczane były odsetki od pieniędzy, które masz ulokowane. Swoją drogą nie wiedziałam, że można to wybrać, myślałam, że to bank z góry określa.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:14
Gosiunia napisał
To proste, wystarczy określić co ile chcesz aby naliczane były odsetki od pieniędzy, które masz ulokowane. Swoją drogą nie wiedziałam, że można to wybrać, myślałam, że to bank z góry określa.
Też mi się tak wydawało, ale najwyraźniej kalkularoty wyszukują oferty jeśli chcesz mieć inny okres kapitalizacji. Swoją drogą ja zazwyczaj spotykam się z rocznym okresem, ale też fakt, że zwracam ostatnio uwagę wyłącznie na lokaty długoterminowe.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 12:43
O to można już wybierać okres kapitalizacji? Myślałam, że to automatycznie przydziela bank.
Okres kapitalizacji to po prostu czas w jakim będą naliczane odsetki:)
Cytuj
Julita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 9:07
Też tak myślałam i zazwyczaj chyba tak jest, dlatego warto w takich kalkulatorach sprawdzać każdą możliwość. A czy w ogóle okres kapitalizacji daje nam lokującym jakąś różnicę w końcowych obliczeniach? Czy po prostu to jest zabezpieczenie dla banku w przypadku chęci wcześniejszej wypłaty, albo zmniejszenie ilości papierkowej roboty dla n ich jeśli okres kapitalizacji jest dłuższy?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 10:39
Julita napisał
Też tak myślałam i zazwyczaj chyba tak jest, dlatego warto w takich kalkulatorach sprawdzać każdą możliwość. A czy w ogóle okres kapitalizacji daje nam lokującym jakąś różnicę w końcowych obliczeniach? Czy po prostu to jest zabezpieczenie dla banku w przypadku chęci wcześniejszej wypłaty, albo zmniejszenie ilości papierkowej roboty dla n ich jeśli okres kapitalizacji jest dłuższy?
Tak, jaknajbardziej czestotliwosc kapitalizacji ma wplyw na to ile srodków otrzymamy.
Dla przykładu lokując 1000 zł, przy oprocentowaniu 5 proc., na okres 3 miesięcy przy kapitalizacji miesięcznej kwota z odsetkami wynosiła będzie 1012,55 zł. W takim samym przypadku jeśli kapitalizacja będzie roczna klient otrzyma 1 012,27zł. Im częstsza kapitalizacja tym wyższy może być nasz zysk.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:22
O, nawet nie wiedziałam, że jest możliwość wyboru okresu kapitalizacji, bo on rzeczywiście ma znaczenie. Z reguły banki sobie ten okres wybierają, a my jeżeli się choć trochę na tym znamy sami możemy wyliczyć co jest bardziej opłacalne.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:50
Zwykle w przypadku lokat okres kapitalizacji jest zbieżny z okresem trwania lokaty. Czyli innymi słowy odsetki są kapitalizowane raz, na koniec okresu trwania lokaty. Choć oczywiście są wyjątki, tj. lokaty w których odsetki są kapitalizowane częściej. I to zależy od banku jaką stosuje częstotliwość kapitalizowania odsetek, nie spotkałaś się z sytuacją, kiedy to klient narzuca bankowi co ile mają być kapitalizowane odsetki.

Częstotliwość kapitalizacji odsetek miała olbrzymie znaczenie przed wprowadzeniem zmian w Ordynacji podatkowej i podatku od zysków kapitałowych (2012 r.). Wówczas przy odpowiednio częstej kapitalizacji odsetek (zwykle codziennej) udawało się ominąć podatek. Dzisiaj to i tak niemożliwe, bo przepisy zostały uściślone, więc częsta kapitalizacja ze względów "optymalizacji podatkowej" straciła sens.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź