• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lokata - okres kapitalizacji

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 12:28
Marzena Kazbieruk napisał
Zwykle w przypadku lokat okres kapitalizacji jest zbieżny z okresem trwania lokaty. Czyli innymi słowy odsetki są kapitalizowane raz, na koniec okresu trwania lokaty. Choć oczywiście są wyjątki, tj. lokaty w których odsetki są kapitalizowane częściej. I to zależy od banku jaką stosuje częstotliwość kapitalizowania odsetek, nie spotkałaś się z sytuacją, kiedy to klient narzuca bankowi co ile mają być kapitalizowane odsetki.

Częstotliwość kapitalizacji odsetek miała olbrzymie znaczenie przed wprowadzeniem zmian w Ordynacji podatkowej i podatku od zysków kapitałowych (2012 r.). Wówczas przy odpowiednio częstej kapitalizacji odsetek (zwykle codziennej) udawało się ominąć podatek. Dzisiaj to i tak niemożliwe, bo przepisy zostały uściślone, więc częsta kapitalizacja ze względów "optymalizacji podatkowej" straciła sens.


No właśnie. Ja też jeszcze nie spotkałem się z tym, że wybieram sobie okres kapitalizacji. Z reguły jest on z góry narzucony i klient albo się godzi albo nie.
Cytuj
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.11.2014 18:29
mateudusz napisał
Marzena Kazbieruk napisał
Zwykle w przypadku lokat okres kapitalizacji jest zbieżny z okresem trwania lokaty. Czyli innymi słowy odsetki są kapitalizowane raz, na koniec okresu trwania lokaty. Choć oczywiście są wyjątki, tj. lokaty w których odsetki są kapitalizowane częściej. I to zależy od banku jaką stosuje częstotliwość kapitalizowania odsetek, nie spotkałaś się z sytuacją, kiedy to klient narzuca bankowi co ile mają być kapitalizowane odsetki.

Częstotliwość kapitalizacji odsetek miała olbrzymie znaczenie przed wprowadzeniem zmian w Ordynacji podatkowej i podatku od zysków kapitałowych (2012 r.). Wówczas przy odpowiednio częstej kapitalizacji odsetek (zwykle codziennej) udawało się ominąć podatek. Dzisiaj to i tak niemożliwe, bo przepisy zostały uściślone, więc częsta kapitalizacja ze względów "optymalizacji podatkowej" straciła sens.


No właśnie. Ja też jeszcze nie spotkałem się z tym, że wybieram sobie okres kapitalizacji. Z reguły jest on z góry narzucony i klient albo się godzi albo nie.


Dokładnie. Z reguły ten okres kapitalizacji jest z góry określony przez bank, ale być może są też takie lokaty w których można to wpisać. Nie wiem. Sama miałam dopiero jedną lokatę więc też nie jestem jakoś specjalnie obeznana w tym temacie.
Cytuj
Odpowiedź