• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Płacenie zagraniczna kartą w Polsce?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Jeremii

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 19:36
Witam,
za jakieś dwa tygodnie mój kuzyn z Litwy ma przyjechać do mnie na wakacje, chciałem zapytać sie czy jesli ma on konto w zagranicznym banku a ma karte MasterCard to bedzie mógł nią płacić w naszych sklepach? To automatycznie zostanie przeliczone na złotówki?
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:22
Oj to już chyba zależy do tego jaki rodzaj konta ma ten Twój kuzyn. Bo jeśli w swoim koncie ma opcje przewalutowania to raczej z płaceniem w naszych sklepach nie bedzie problemu.
Cytuj
Tancereczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 22:13
Właśnie jaki rodzaj konta ma twój kuzyn? Bo wydaje mi sie ze jeśli nie może na tym koncie przewalutować pieniędzy to niestety ale bedzie musiał u siebie wyjąć pieniądze wymienić je na złotówki i w ten sposób płacić.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:11
Moze placic, ale przewalutowanie w banku moze go slono kosztować. Lepiej niech wybierze pieniadze, zamieniw kantorze i placi juz w zlotowkach.
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:43
nie opłaca sie ja kiedys byłam w Uk i płaciłam kilka razy karta pobrało mi około 60 zł prowizji za to i za wyciąganie kasy z bankomatu :/ chora ta europa nie ma co...
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 12:54
O to ciekawe pytanie, teoretycznie tak powinno być ale to chyba zależy od tego jakie konto posiada Twój kuzyn. Najlepiej niech zapyta w swoim oddziale banku, tam z pewnością powiedzą mu co i jak. Lepiej już wcześniej się przygotować niż potem w Polsce nie móc płacić.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 14:57
Wydaje mi się, że dużo zależy od tego jaki rodzaj konta ma Twój kuzyn. Najlepiej by było gdyby zapytał w swoim banku co i jak. Ja jednak na jego miejscu wymieniłabym pieniądze i przyjechała z gotówką do PL bo z tego co wiem przewalutowanie sporo kosztuje.
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 21:36
oczywiście lepiej wypłacić pieniądze i wymienić je na złotówki niż ponosić dodatkowe koszty. Mój kolega jak wracał z Niemiec, nie chciał przewozić dużej sumy, to wysłał pocztą z zadeklarowaną wartością, więc jeśli Twój kuzyn potrzebuje dużo pieniędy, może niech też spróbuje w ten sposób. wychodzi o wiele taniej niż przelew czy wypłata i przewalutowanie.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 14:05
Teoretycznie tak powinno być ale w praktyce to wszystko zależy od tego jakie konto ma Twój kuzyn. Niech on z tym pytaniem uda się do swojego litewskiego banku i tam mu powiedzą co ma zrobić. Może lepiej będzie wyciągnąć pieniądze i wymienić je na złotówki?
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:29
Niech Twój kuzyn z Litwy uda się do swojego oddziału banku i zapyta o to co Ty tutaj. Nie ma co dywagować, bo wszystko zależy od tego w jakim banku ma konto. Niech zapyta tam i wszystko będzie jasne.
Cytuj
Odpowiedź