• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Grosze zostaną zlikwidowane?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 23:57
Kiedyś było głośno o tym, że wartość 1 grosza jest niższa niż koszt jego wytworzenia i że grosze mają być wycofane z obiegu, czy ktoś wie jak to sie potoczyło? Czy zapadla jakaś decyzja w tym temacie?
Cytuj
Gość Honorowy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 8:29
Ten pomysł jeszcze chyba nie przeszedł do realizacji, o ile został w ogóle zaakceptowany, chyba że w jakiś sposób ograniczyli bicie groszy chociaż sam niedawno widziałem nowiutkie 1- i 2- groszówki, swoją drogą zmienili troszkę ich dizajn.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 13:32
NBP miał faktycznie taki pomysł, chciano wycofać jedno i dwugroszówki z obiegu, ponieważ ich produkcja kosztuje więcej niż wynosi ich nominał. Później zaproponowano również inne rozwiązanie, obniżenie kosztu produkcji monet o niskich nominałach poprzez zmianę ich stopu. Dotychczas jednak ministerstwo finansów nie zgodziło się na propozycję Narodowego Banku Polskiego, który proponował wycofanie najdrobniejszych monet.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:38
To mi znajomy opowiadał lepszą historię, otóż uzbierał cały sloik takich groszówek. Postanowił, więc pozwijać je w bilony i zanieść do banku. Pani w banku oswiadczyła, ze może faktycznie te 50 zł w groszówkach przyjąć, ale opłata z tego tytułu wynosi 30 zł. Czyli za 50 zł w bilonie dostałby koniec końców 20 zł. Myślicie, że to zgodne z prawem?
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:38
To ten twoj znajomy lepiej zrobiłby gdyby te pieniaze zaniósł do zwykłem apteki. tam zawsze brakuje im grosików i chętnie przyjmują takie pieniaze. Wiem bo swojego czasu też odkładałam takie pieniadze i chodziłam tak sobie wymieniać.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 9:34
Niestety faktycznie tak jest. Banki pobierają od tej usługi prowizję, zazwyczaj od 0,5 do 2 proc. wymienianej sumy. Ponadto ustalając dolny limit opłaty na kilka, kilkanaście złotych. Zwykle bardziej opłaca się wpłata kwoty w bilonie na swoje konto osobiste, tutaj czasem-jednak nie zawsze jakiekolwiek opłaty zostaną pobrane.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:13
Właśnie to jest śmieszne, ze za wymianę pieniędzy w banku sie płaci. Przecież to sa pieniądze jak każde inne, pamiętam kiedys jak jako dziecko wymieniałem taki groszaki w banku i chętnie mi je pani wymieniała, nie naliczała oplat.
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:45
bez sensu poszedł do banku bierzesz słój i idziej na stacje benzynową albo do sklepu i wymieniasz :D ja też w cholere mam takich grosików :)
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 12:53
Rzeczywiście swojego czasu było o tym bardzo głośno i teraz zdałam sobie sprawę dzięki temu, że napisałaś z tego, że nic na ten temat nie wiadomo.
Widzę, że póki co wszystko odłożone jest w czasie, ciekawe co z tego wyniknie
Cytuj
Czikulinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 13:30
50 zł w groszówkach to musiał być spory słój ;D Ja mam litrowy wypełniony po brzeg i zmieściło mi się tam jakieś 20 zł... ale fakt, najlepiej wymieniać je w sklepach, tam potrzebują drobnych żeby było czego wydawać.
Cytuj
Odpowiedź