• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 15:05
Na stronie alior banku wyczytałem że bardziej opłacalne są fundusze inwestycyjne, ponieważ zysk z nich w ubiegłym roku wyniósł 11 proc. podczas gdy z lokat 3,5 proc. - czy to jest reguła, że fundusze są bardziej zyskowne niż lokaty?
Cytuj
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 18:39
nie powiedziała bym. Według mnie bardziej opłaca się jednak inwestować w lokaty nie koniecznie te w alior banku ale może gdzieś gdzie bedzie to bardziej opłacalne,
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 22:53
Wydaje mi się że fundusz inwestycyjny to jednak jest ryzyko, może i raz sie uda żeby zysk był duży ale innym razem może nie dorównywać lokacie. dla spokojnej glowy wolałabym lokaty niż fundusze inwestycyjne
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:44
Inwestycje zawsze związane sa z pewnym ryzykiem. Ale też można wiele zyskać, jak to mowią "kto nie ryzykuje, te nie ma".
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:05
Osobiscie bardziej byłby przekonany do lokaty.Te fundusze inwestycyjne jakoś mnie nie przekonuj. Lokaty moim zdaniem sa duzo bardziej opłacalne.
Cytuj
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 6:59
Moim zdaniem fundusze są ryzykowne dlatego lepiej zainwestować w lokaty. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz oferty z oprocentowaniem wyższym niż 3,5%. W skoku wołomin np. do 31 lipca można było założyć lokatę z oprocentowaniem stałym 5,5%. Wydaje mi się, że to całkiem sporo:)
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 13:06
Ja jakoś nie jestem przekonana do funduszy, ale być może wynika to z mojej niewiedzy. Ja w każdym razie wolałabym zainwestować pieniądze w lokatę.
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 13:18
lokata jest zapewne bardziej przewidująca, mozesz od razu wyliczyć ile zyskasz podczas gdy fundusz inwestycyjny wiąże się chyba z niepewnym zyskiem. jakimś rozwiązaniem jest na pewno lokata z funduszem, daje pewność i ewentualność większego zysku, ale czy to tak wygląda zawsze... zapewne nie.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 14:02
No nie wiem. Z tego co się orientuje fundusze są bardziej ryzykowne niż lokaty więc ja zapewne bym się sto razy zastanowiła nad włożeniem swoich oszczędności na fundusz, ale t już wszystko zależy od człowieka.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 12:35
Ania z Zielonego Wzgórza napisał
Wydaje mi się że fundusz inwestycyjny to jednak jest ryzyko, może i raz sie uda żeby zysk był duży ale innym razem może nie dorównywać lokacie. dla spokojnej glowy wolałabym lokaty niż fundusze inwestycyjne


Każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko. Lokaty też wcale nie są takie pewne, dlatego moim zdaniem lepszym wyborem jest fundusz. Ja czytałam ostatnio o Copernicus Dłużnych Papierów Korporacyjnych i wydaje mi się, że warto inwestować w takie papiery. Zwłaszcza, że fundusz może zawierać umowy dzięki którym ryzyko jest obniżone. Ja powiedziałam sobie, że nie będę już zakładała lokat. Wolę skorzystać z pomocy ekspertów i zarabiać.
Cytuj
Odpowiedź