• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co Państwo wybrali ZUS czy OFE?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:50
Dzis ostatni dzień, gdy można było dostarczyć deklaracje o chęci "pozostania w OFE". A Państwo jaka podjęli decyzję i dlaczego?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
lusia944

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 12:08
Ja zostałam w ZUS, wydaje mi się ta opcja bardziej bezpieczna niż OFE. Słyszałam jednak, że co jakiś czas można zmieniać decyzję, 2 czy 4 lata? Można na przykład na zmianę być 4 lata w ZUS a 4 lata w OFE?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 14:08
Faktycznie decyzję będzie można zmienić. Za dwa lata, w 2016 roku otworzy się czteromiesięczne okienko na ewentualną zmianę decyzji. Następne okienka będą otwierane co cztery lata.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 14:18
Tez wybrałem ZUS, dostałem od swojego OFE zaadresowana, opłacona kopertę, to podpisałem i wrzuciłem do skrzynki. Wiem, że to niewielka część o której mogłem zadecydować. Ale podjąłem tę decyzję i sobie nic nie będę mógł zarzucić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 14:19
Oj tzn. wybrałem OFE a nie ZUS. Pomyłeczka.
Cytuj
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 18:46
ja też zdecydowałam się na ZUS, zobacze jak to bedzie ewentualnie za te dwa lata przeniosę sie znowu do OFE. Fajnie że nie trzeba czekać aż 4 lata bo byłam przekonana ze tak własnie jest.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:18
Jak dla mnie to i tak wszyscy dostaną tyle samo, a polityka naszego państwa dała nam taka możliwość, żeby społeczeństwo myślało - jak napisał Gość - że możemy sami o tym zadecydować, bo w końcu wszyscy się z tego ZUS-u na okrągło nabijają albo mają pretensje, a jak przychodzi co do czego i mają możliwość wyboru czegoś innego to i tak zostają.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 9:25
Okazuje się, że deklaracje złożyło ponad 2 mln Polaków. To sporo. Więcej niż zakładali analitycy. Przypomnijmy, że i tak 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego środki z OFE będą stopniowo przenoszone na fundusz emerytalny FUS i ewidencjonowane na prowadzonym przez ZUS subkoncie. Dlatego też finalnie wypłatą emerytur będzie zajmował się ZUS.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 12:39
Ja zostałam w ZUS, OFE mnie nie przekonało i nie wiem czy mnie przekona. Kto wie co będzie za 45 lat gdy pójdę na emeryturę. Być może już nie będzie ani ZUS ani OFE tylko jeszcze coś innego?
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 13:49
Zdecydowanie ZUS. Jak już muszę gdzieś być to wolę być w jednym miejscu, a nie w dwóch. OFE niczym mnie nie przekonuje więc zostałam w ZUSie sporo moich znajomych również nie przeszło do OFE
Cytuj
Odpowiedź