• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Plan regularnego inwestowania?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mirabelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 18:00
Przeglądalam ostatnio oferty banków dotyczące oszczędzania i trafiłam na plany regularnego oszczędzania. Banki obiecują wyższą emeryturę, zabezpieczenie przyszłości rodziny itp. Czy myślicie ze takie coś to lepszy pomysł niż odkładanie pieniedzy na konto oszczędnosciowe?
Cytuj
exPERT

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 20:06
No wydaje mi się że te plany to bardzo dobry sposób na oszczędzanie, ponieważ chcąc nie chcąc jesteśmy motywowani do regularnej wpłaty środków, czego nie ma w przypadku konta oszczędnościowego, ja wolałbym taki plan niż zwykłe konto.
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:23
Ja kiedys o czyms takim czytałam,. Przy takim regularnym oszczędzaniu są nawet fajnie wysoko oprocentowane konta ale tam warunkiem jest to że każdego miesiąca bedzie wpłacało sie daną kwote na konto.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 16:09
Takie plany oszczędzania są dobre dopóki masz pieniądze, nie wiem co dzieje się gdy nagle te pieniądze się kończą, czy są jakieś konsekwencje zerwania takiej umowy? Tego by trzeba się dowiedzieć.
Cytuj
Eva

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 18:06
z tego co się orientuję, to w każdej chwili ma się dostęp do tych oszczędzanych pieniędzy, przynajmniej tak kojarze z oferty Raiffeisen Polbank. Przecież chyba nie mogą zabrać wszystkich pieniędzy dlatego że nagle Ci ich zabrakło,musi być opcja wypłaty.
Cytuj
sylwiszon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 18:08
Ja w niczym nie jestem regularna więc i te plany nie byłyby dobrym rozwiązaniem dla mnie. wolę odkładać pieniążki na konto oszczędnościowe, wpłacam kiedy chce ile chce i zawsze mogę wypłacic jak będzie taka potrzeba.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 12:49
sylwiszon ale płacąc tak ile sie chce nie ma żadnej regularności więc to mało skuteczne :) ja mam ustalone że z konta pobiera mi się 500 zł miesięcznie i tyle się odklada na subkonto, z którego nie wyciągne ich :)
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:35
a to chodzi o coś takiego jak IKE? Czytałam ofertę i bardzo mi się podoba, jeden bank proponuje plan regularnych wpłat, ale informuje też że nie są one obowiązkowe i nie narzuca wysokości. tylko pierwsze wpłata ma wynieść min. 50 zł więc myślę że opcja świetna
Cytuj
Ciastek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 21:58
chyba nie chodzi o IKE, te plany mają byc lepszym rozwiązaniem oszczędzania niż lokaty, widziałem gdzieś w internecie na ten temat artykuł kiedyś. Szał na nie był jakieś 2 lata temu, teraz już chyba mało który bank sie nimi reklamuje, są gdzieś ukryte w ofercie.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:41
Takie plany to zawsze dobry sposób na oszczędzanie pod warunkiem, że masz na tyle pieniędzy, że za każdym razem będzie Cię stać na włożenie na konto określonej sumy pieniędzy. Jeżeli nie to lepszym sposobem będzie wpłacanie na konto oszczędnościowe. Wtedy wpłacasz tyle ile możesz.
Cytuj
Odpowiedź