• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy urząd skarbowy może zweryfikować wpływy na konto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 20:31
Niedawno była afera z jakąś dentystką czy inną lekarką i w wiadomościach mówiono o tym, że na koncie ma kilkaset tysięcy podczas gdy deklaruje bardzo niskie dochody, zastanawiam się więc, czy urząd skarbowy może wejść nam na konto i weryfikować skąd mamy pieniądze? Robi to w ogóle/często/gdy ma jakieś podejrzenia?
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 23:43
Sam się nad tym zastanawiałem, tyle się słyszy że ktoś został ukarany za przestępstwa podatkowe, a właściwie nie słychać jak to zostało odkryte. No bo rozumiem, że ktoś deklaruje niskie dochody, a wozi się najnowszym Lamborghini, ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł sobie sprawdzić ile mam na koncie. Że skarbówka ma dostęp do takich informacji? Byłem pewien ,że są one poufne.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 10:53
Sprawa jest dość skomplikowana. po pierwsze urząd skarbowy bez uzasadnionych podejrzeń oraz nakazu wyższej instancji lub prokuratora nie ma prawa skontrolować osoby fizycznej. Jednak pamiętajmy, że bank ma bowiązek rejestracji każdej transakcji na kwotę równą lub wyższą niż 15 tys. euro miesięcznie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Informacje o transakcjach równych lub przekraczających ustawowe ograniczenie, a nawet na mniejsze sumy w przypadku podejrzeń nielegalności operacji w pierwszej kolejności są zgłaszane do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej (GIIF), organizacji działającej w strukturze Ministerstwa Finansów. podstawa jest, więc posiadanie przez nas dowodu na legalność otrzymanych środków.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Słońce

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 8:57
Niby logiczne... a ja się ostatnio zastanawiałam, czy jeśli przykładowo mam w domu sprzęty, meble czy nawet ubrania które są mi niepotrzebne i sprzedaję je na allegro to jest to nielegalne? Bo czytałam niedawno artykuł, że skarbówka będzie brać pod lupę sprzedawców na allegro. Nie wyobrażam sobie zakładać działalności tylko dlatego że mam w domu ubrania w których już nie chodzę, tym bardziej, że jak je kupowałam chcąc nie chcąc płaciłam VAT.
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 13:14
Troche skomplikowana sytuacja. Jak nie bedziesz za te ubrania zarabiała po kilkanaście tysięcy złotych to wydaje mi sie że , spokojnie mozesz je sprzedawać i Skarbówka sie do tego nie przyczepi.
Cytuj
Ilona88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 2:32
Myślę że tam musiały iść spore pieniądze skoro skarbówka zaczęła węszyć. Wiesz nasze państwo nie da się tak łatwo oszukać. Skoro mało zarabiasz to skąd masz tyle pieniędzy. Dla nich ważna jest kasa a jak chcesz coś kręcić i nie odprowadzasz z faktycznej kwoty to już ich to martwi. tym bardziej że wpływy na koncie są dość duże.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 11:31
Nie popadajcie w paranoję. Na allegro spokojnie możecie sprzedawać rzeczy używane nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji przecież to normalne że pozbywamy się z domu rzeczy, które są już nam niepotrzebne. Co do tego czy urząd może wejść na konto. Zapewne może ale musi mieć powód.
Cytuj
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 14:25
no jeśli ktoś deklaruje że mało zarabia a wozi się nowym samochodem albo buduje sobie dom to wiadomo, że coś musi kręcić z zarobkami. ale myślę że jak nie ma podstaw,urząd skarbowy nie weryfikuje kont
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:33
Tak jak pisaliśmy, US bez uzasadnionych podejrzeń oraz nakazu wyższej instancji lub prokuratora nie ma prawa skontrolować osoby fizycznej.Dlatego sprzedając przedmioty na allegro nie ma obaw co do kontroli, większe ryzyko może wystąpić jeśli ktoś np. złoży na nas skargę.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:27
NIe masz się czego bać. Żeby Urząd Skarbowy mógł kogoś skontrolować musi miec ku temu podstawy a jak nie masz nic do ukrycia to możesz spać spokojnie.
Cytuj
Odpowiedź