• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Mity dotyczące oszczędzania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 13:12
Zapraszam do zapoznania sie z naszym najnowszym raportem.

A jakie Państwu udało sie obalić mity związane z oszczędzaniem? Czy sa kwestie, w które ufali państwo przez lata a okazały sie mrzonkami?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 14:52
Dla mnie największy mit to ten, ze nie każdego stac na oszczędzanie. Większość osób stać, ale wola wydać kasę na jakieś głupstwa niepotrzebne.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 19:34
Zgadzam się z Gościem. Werdykty raportu mnie raczej nie zaskoczyły, choć na samym początku artykułu miałam wątpliwości. Jednak ludzie mówiący, że nie mają jak oszczędzać czasem naprawdę przesadzają. Wydają pieniądze na kompletnie niepotrzebne sprzęty albo kupują rzeczy zwracając uwagę wyłącznie na markowy napis, a później narzekają że na coś ich nie stać. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale wspomniana wcześniej postawa naprawdę jest frustrująca.
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 20:35
Są ludzie którzy na prawdę nie mają pieniędzy by oszczędzać. Szczególnie jeśli rodzina zarabia najniższą krajową, a mają dwójkę i więcej dzieci.
Jeśli chodzi o raport, zaskoczył mnie już na samym początku, byłam przekonana, że w przypadku lokat i kont oszczędnościowych twierdzenie okaże się mitem i muszę przyznać, że jestem zaskoczona.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 21:00
O kurcze, byłam przekonana, że lepiej jest lokować pieniądze na lokatach krótkoterminowych niż od razu na rok czy dwa. Fajnie, że artykuł uświadomił mnie że jest inaczej, chociaż znając życie będę łasa na wszelkie promocje związane z tymi krótkoterminowymi lokatami... jestem nieco niecierpliwa.
Cytuj
kepasaamigo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 11:21
Dla mnie i tak lepszym sposobem jest oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, jestem do takiej możliwości bardziej przekonana niż do lokat. Może też dlatego, że chcę mieć w razie czego dostęp do pieniędzy no i nie mają one limitu czasowego, bo chyba nie ma bezterminowych lokat?
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 13:04
Gość napisał
Dla mnie największy mit to ten, ze nie każdego stac na oszczędzanie. Większość osób stać, ale wola wydać kasę na jakieś głupstwa niepotrzebne.


Dla mnie to też największy mit. Dla każdego oszczędzanie coś innego oznacza dla jednych jest to odkładanie po złotówce, dla innych połowę wypłaty, ale najważniejsze jest to, że każdy i tak oszczędza:)
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 13:31
Ze oprocentowanie bedzie roslo :D
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 12:01
kazik napisał
Ze oprocentowanie bedzie roslo :D


No to jest mit doskonały, nie wiem kto jest w stanie w to uwierzyć no ale zapewne znajdą się i tacy. A już fakt, że bank to reklamuje zakrawa na absurd.
Mitów w oszczędzaniu jest sporo niestety.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 15:50
pokrzywkaaa napisał
Gość napisał
Dla mnie największy mit to ten, ze nie każdego stac na oszczędzanie. Większość osób stać, ale wola wydać kasę na jakieś głupstwa niepotrzebne.


Dla mnie to też największy mit. Dla każdego oszczędzanie coś innego oznacza dla jednych jest to odkładanie po złotówce, dla innych połowę wypłaty, ale najważniejsze jest to, że każdy i tak oszczędza:)
A ja mysle, ze praktycznie każdy może oszczędzać, jeden odlozy 10 , inny 100 a jeszcze inny 1000 zł miesięcznie. Ważna jest systematyczność.
Cytuj
Odpowiedź