• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co robić gdy zyrant musi spłacać kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:06
Co zrobić w sytuacji gdy podżyrowało się komuś kredyt a ta osoba przestała go spłacać? Podżyrowałem kiedyś kredyt na remont mieszkania mojej siostrze. Cały czas płaciła raty w terminie ale ostatnio coś się od tego miga twierdząc, że nie ma pieniędzy. Co mam robić? nie chcę płacić za nią kredytu zwłaszcza, że doskonale wiem, że ona ma pieniądze...
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:15
Skoro wiesz, że Twoja siostra ma pieniądze to dlaczego z nią nie porozmawiasz? Ja bym z nią najpierw spokojnie pogadała a jeśli to by nic nie dało to postraszyłabym ją sądem. Przecież mógłbyś udowodnić, że stać ją na spłacanie kredytu prawda? Tak w ogóle zawsze mnie zastanawiało jak można godzić się na bycie żyrantem.
Cytuj
Lady Flower

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 20:06
Jej zdolność kredytową bank może sprawdzić, bo przecież nie może być tak że siostra powie, że nie z z czego spłacać i już. Najpierw udaj się po poradę do banku w którym siostra wzięła kredyt, opisz swoją sytuację, na pewno podsuną rozwiązanie. Następnie porozmawiaj z siostrą tak jak zaproponowała szarlottka, a jeśli nic nie poskutkuje poradź się adwokata, ten wystawi stosowne pismo, które na pewno siostrę przywróci na dobrą drogę.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 10:10
postrasz ja najpierw własnie jakimś pismem skoro rozmowy nic ne dają a jak nie to idz do banku i przedstaw sytuacje, chyba ich obowiazkiem jest sprawdzic zdolnosc kredytową w danej chwili :)
Cytuj
be free like a child
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 11:47
Bank doskonale wie, czy siostrę stać na spłacenie kredytu czy nie. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z siostrą szczerze bo to co robi jest bardzo niefajne. Skoro zgodziłaś się podżyrować jej kredyt to powinna robić wszystko aby go spłacać w terminie.
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:27
Czasem jest tak, że ani rozmowa, ani nawet pismo nic nie daje, dopiero droga sądowa... ale może w tym przypadku uda Ci się to rozegrać bez konieczności sądzenia się. Bank sam wie najlepiej czy siostra posiada zdolność kredytową i bez powodu nie będzie Ciebie o to prosił.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 14:55
No cóż nie rozumiem postępowania siostry bo skoro jesteś jej żyrantem to powinna robić wszystko żebyś ty nie była tym obciążona. Ja pewnie porozmawiałabym porządnie z siostrą i dała jej do zrozumienia, że jeżeli nie będzie płacić załatwisz to nie po dobroci.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 10:51
Dziwi mnie takie podejscie ludzi, a niech zyrant splaca skoro sie zgodzil. Niech te osoby maja pewnosc, ze juz drugi raz nikt im kredytu nie podzyruje, a co wiecej nawet zlotowki nie pozyczy.
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:34
zgodził się placic ale w przypadku trudnej sytuacji a nie specjalnie. nie lubię takiego podejścia ludzi którzy tak obrzydliwie wykorzystuja czyjeś dobre serce. wiadomo że żyrant jest osobą która ma zapewnić o spłacie czyli ułatwić uzykanie ale żeby tak offen później kazać płacić... strach zaufać komukolwiek
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 14:04
Co żyrant musi robić? Spłacać. Taka jest rola żyranta w tym wszystkim. Ale żyrant żyrantem a to, że takie świństwo zrobiła Ci siostra jest nie do pomyślenia. Idź i z nią pogadaj od serca, dla mnie to nie do pomyślenia, że mogłabym coś takiego zrobić siostrze.
Cytuj
Odpowiedź