• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sprzedaż auta z kredytem ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klarkson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 20:09
Witam,
Mój znajomy kupił sobie auto, oczywiście na kredyt. Teraz po jakimś pół roku stwierdził ze to jednak nie to czego szuka i chciałby je sprzedać by móc kupić nowe.Sadzicie że ma możliwość sprzedania samochodu który jest obecnie spłacany? Bo nie spłacił jeszcze całego kredytu.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 9:12
Jest to możliwe. Jednak problematyczne. Po pierwsze problemy występują już po stronie kupującego samochód, zawsze może się to wiązać z pewnymi wątpliwościami. Dlatego możliwe, ze Pana znajomy będzie musiał obniżyć cenę. Warto się zastanowić nad wcześniejszą splata kredytu w tej sytuacji. Posiadacze aut często też decydują się na kolejny kredyt, aby spłacić ten, którym obciążone jest auto. Jednak jeżeli chodzi o sprzedaż auta z kredytem jest to rozwiązanie kłopotliwe, oczywiście wymaga to zgody banku. Tym samym nabywca zostanie poddany wszystkim procedurom kredytowym i zobligowany do udostępnienia potrzebnych dokumentów. Co może go skutecznie odstręczyć od chęci zakupu auta.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 18:14
Można spróbować. Osobiście nie kupiłabym samochodu, który jest jeszcze niespłacony, ale może to być dla niektórych dobre rozwiązanie. A istnieje możliwość zakupu takiego samochodu przez osobę która ma złą historię kredytową? Można na taką osobę przepisać kredyt?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:15
rebellious napisał
Można spróbować. Osobiście nie kupiłabym samochodu, który jest jeszcze niespłacony, ale może to być dla niektórych dobre rozwiązanie. A istnieje możliwość zakupu takiego samochodu przez osobę która ma złą historię kredytową? Można na taką osobę przepisać kredyt?
Nie można, bo sprawdzaja jej normalnie zdolosc kredytowa. Przeciez to od tej pory ta osoba bedzie splacac. banki nie dadza kredytu byle komu.
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2014 14:57
Wydaje mi się,że niewiele jest osób które będą chciały odkupić auto z kredytem i niewiele banków, które zechcą taka transakcje finansować. To trochę nieopłacalne. Poza tym to na ile Ty brałeś ten kredyt, że zdążyłeś zmienić zdanie. Czy w ogóle sie nie zastanawiałeś biorąc kredyt?
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:01
no ja myslę, że to Ci się nie opłaci. Na pewno jezeli znajdziesz kupca to bedzie chciał negocjował niską cenę - co mnie w sumie nie dziwi.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 9:19
słabo ja bym nie kupiła samochodu z kredytem - niech go koles splaci najpierw a potem sie zastanawia nad sprzedaza, no prosze cie strasznie to nieodpowiedzialne wszystko...
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:24
Zapewne jest to możliwe, ale pewnie sporo z tym problemów. Może znajomy mógłby najpierw spłacić ten kredyt zanim zdecyduje się na sprzedaż samochodu. Dopóki kredyt jest nie spłacony to tak naprawdę samochód do końca nie jest jego. Warto się nad tym zastanowić przed sprzedażą.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 13:25
Tak jak pisaliśmy korzystniejsze może okazać się spłacenie kredytu, jeśli jest taka możliwość, a następnie sprzedaż samochodu.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:20
Sądzę,że znajomy będzie musiał spłacić kredyt zanim zdecyduje się na sprzedaż samochodu. Nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał kupić auto z kredytem
Cytuj
Odpowiedź