• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt lepszy w komisie czy w banku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klarkson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 20:08
Witam,
poszukiwałem ostatnio na internecie nowego samochodu dla siebie. Udało mi się znaleźć cos na jednym portalu. Jednak nie wiem czy bardziej opłaca mi sie wziać samochodowy kredyt w banku czy ten który oferują komisy?
Nie jestem zbyt obeznany w temacie dlatego też prosze o radę
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 9:20
Zależy od przedstawionej oferty. Komisy zwykle współpracują z bankami, także oferty będą podobne. Jednak pamiętajmy, ze komis dołoży również swoja marze. Ponadto doradca banku dokładnie wszystko przeliczy i podsunie najlepsze dla nas rozwiązanie.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 10:48
ja bym pewnie od razu do banku poszła bo auta kupuje najczesciej za granicą lekko obite i robimy je rodzinnie w warsztacie na sprzedaz albo dla nas w komisie to raz jedyny sprzedawalam auto ale nie bylo chetnych i tez skonczylo sie ze sama znalazlam kupca :) a czy w komisie sa lepsze warunki ?
Cytuj
Symetryczno Liryczna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 13:59
Oczywiście, komisy narzucą swoją marżę, a i na kredyt dłużej trzeba czekać. Chciałam kiedyś wziąć samochód na kredyt i chłopak, który tam był na praktykach, był bardzo w porządku i wytłumaczył mi, że o wiele szybciej i taniej będzie, jeśli pójdę po kredyt prosto do banku. Decyzja na pewno zapadnie szybciej i możliwe że pieniążki będą w tym samym dniu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.7.2014 14:21
Najlepiej zrób jak Ci Pani ekspert radzi. Zapytaj po prostu o koszty i sobie porównaj, ale tez mi sie wydaje ze zapłacisz więcej w komisie, bo to jest już wtedy oferta z którejś ręki.
Cytuj
lara-cr0ft

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 20:35
Dokładnie, najlepiej porównać sobie konkretne oferty, chociaż możliwe, że komisy zarabiają też na pośrednictwie w kredytach i cena może być wyższa, ale jeśli mają umowę z bankiem, możliwe, że dla Ciebie wtedy nie będzie różnicy. Sama pewnie wzięłabym w banku, ale oferta w komisie też może okazać się opłacalna.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 11:57
Ja nie brałabym pod uwagę kredytu, który oferuje komis, wolałabym sama czegoś poszukać z dogodnym dla siebie oprocentowaniem itp. Zastanów się zanim podpiszesz umowę.
Cytuj
baryła87

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 13:11
w praktyce szybciej jest wziąć kredyt samodzielnie. komisy każą dawać dowód mój i jeszcze kogoś - żony, brata, mamy... do teraz nie wiem po co. sprawdzają zdolność kredytową obojga osób i dopiero wszystko idzie do przodu ale bardzo wolno, a idąc do banku praktycznie w tym samym dniu po kilku minutach miałem decyzję i pieniądze od razu na koncie. dużo mniej zachodu
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.7.2014 14:12
W komisach nie polecam, bo są duże naliczane koszty. Jak już to w banku.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:43
Ja zapewne bym się zdecydowała raczej na bank niż na kredyt w komisie. Tam nie masz możliwości wyboru natomiast wybierając bank możesz szukać atrakcyjnych ofert dla siebie.
Cytuj
Odpowiedź