• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dofinansowanie dla domów pasywnych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 11:19
Niedawno z mężem dostaliśmy w prezencie od teściów działkę. Działka jest już zapisana na męża. Planujemy się wkrótce budować i zastanawialiśmy się nad domami pasywnymi - są one stosunkowo tanie no i oczywiście ekologiczne, a co za tym idzie oszczędne. Znalazłam w internecie informacje, o dofinansowaniu na takie domy, jednakże pisało, że dotyczy ono osób, które nie są właścicielami nieruchomości no i że takie dofinansowanie można dostać w przypadku kredytowania. I jak w tej sytuacji ma się do tego posiadana przez męża działka? Bo niejasne jest dla nas to, że taki dom trzeba na czymś postawić, więc trzeba już posiadać działkę, a to chyba jest nieruchomość?
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 18:01
Te wszystkie dotacje są dla mnie niezrozumiałe. W przypadku domów pasywnych słyszałam jedynie, że jest to jedynie na budowę kredytowaną, jednak nie znalazłam nic o tym, że osoba ubiegająca się nie może być właścicielem innej nieruchomości, taki warunek jest chyba w projekcie Mieszkanie Dla Młodych, ale nie jestem pewna.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:13
rebellious napisał
Te wszystkie dotacje są dla mnie niezrozumiałe. W przypadku domów pasywnych słyszałam jedynie, że jest to jedynie na budowę kredytowaną, jednak nie znalazłam nic o tym, że osoba ubiegająca się nie może być właścicielem innej nieruchomości, taki warunek jest chyba w projekcie Mieszkanie Dla Młodych, ale nie jestem pewna.
No w mdmie to nie mozna na pewno ani posidac, ani byc wspolwlascicielem, ani nawet w przeszlosci nieruchomosci.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 10:11
nom nom tak jest ze w mdm nie mozesz miec w papierach zadnej nieruchomosci bo to sie wtedy mija z celem :) mdm jest tylko dla tych co potrzebuja domu i są na starcie :) jesli chodzi natomiast o pasywne domy to fajna sprawa z tymi dotacjami, pracowalam kidys w firmie ktora takie domy buduje :)
Cytuj
be free like a child
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 11:52
Dla mnie wszystkie informacje o dotacjach są bardzo niezrozumiałe. Czasami jak staram się wyczytać istotne dla mnie informacje to zastanawiam się dla kogo to jest pisane skoro normalny człowiek nic z tego nie rozumie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

18.7.2014 13:52
Dlatego warto isc do tych roznych agencji i tam sa doradcy od tych spraw. to prawda ze jak sie czyta te wszelkie zasady to można sie zawrotu glowy nabawić.
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:43
baskamy napisał
Dla mnie wszystkie informacje o dotacjach są bardzo niezrozumiałe. Czasami jak staram się wyczytać istotne dla mnie informacje to zastanawiam się dla kogo to jest pisane skoro normalny człowiek nic z tego nie rozumie.
Fakt, ja sama się często zastanawiam dla kogo są te wszystkie informacje w necie, bo chyba tylko ludzie po profilowych studiach potrafią to ogarnąć... wszystko pisane jakby szyfrem. z resztą sama byłam ostatnio u notariusza sprzedać działkę i nie rozumiałam połowy co notariusz do mnie mówił o jakichś rentach... Boże, do tych informacji słowniki powinni dawać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.7.2014 9:02
Te domy pasywne sa podobno niezle tansze i dofinansowane, takze to chyba niezla opcja. Za malo informacji do nas dociera o takich roziwazaniach a szkoda. Ja wiem, ze BOS ciagle ma jakies kredyty na preferencyjnych warunkach jesli chodzi o takie rozne rozwiązania.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 10:08
Domy pasywne są naprawdę genialne. Ja gdybym decydowała się na budowę też bym taki wybrała. DO tej pory nie byłam nawet świadoma tego że można się starać o dofinansowanie.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:01
Gość napisał
Te domy pasywne sa podobno niezle tansze i dofinansowane, takze to chyba niezla opcja. Za malo informacji do nas dociera o takich roziwazaniach a szkoda. Ja wiem, ze BOS ciagle ma jakies kredyty na preferencyjnych warunkach jesli chodzi o takie rozne rozwiązania.


No właśnie, a jak już docierają to są albo niezrozumiałe albo niekompletne.Wiecie gdzie można szukać informacji o tego rodzajach dofinansowaniu? Też bym chętnie poczytała bo też jesteśmy przed budową.
Cytuj
Odpowiedź