• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Najdziwniejsze opłaty bankowe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 13:45
Buszując wieczorem po sieci trafiłam na artykuł zatytułowany "najdziwniejsze opłaty bankowe" i tak dowiedziałam się między innymi, że w jednym z banków do kredytu poza miesięczną ratą z odsetkami doliczana jest opłata operacyjna za usługę związaną z kredytem w kwocie do 15 zł/mc, a przykładowo w Alior Banku za samą zmianę PIN-u płaci się 1 zł. Czy podczas czytania umów bądź po czasie w już zawartych przez Was umowach spotkaliście się z takimi bezsensownymi opłatami?
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 18:25
dla mnie najdziwniejszą opłatą jest podatek od odsetek - tak jakby nie mogli tego z góry odliczać, bez zawracania głowy klientom. A później się mówi, że konto oszczędnościowe z wysokim procentem. Co z tego jak podatek i tak zabierają, mogliby już tym klientom głowy nie zawracać tylko niech bank i skarbówka załatwiają to między sobą...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 9:09
Jak Państwo widzą to co zawarte jest w reklamach często niestety różni się od tego co jest w umowach i regulaminach. Dlatego na tym forum powtarzamy i będziemy powtarzać jak mantrę - czytamy przed podpisaniem. Nasz podpis jest równoważny z naszą zgodą.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 15:07
Gorzej, jeśli ktoś czyta, ale bez zrozumienia, bądź bez chęci zrozumienia jeśli coś jest dla niego niejasne. Tak najłatwiej wyplątać się w kłopoty. Ludzie wstydzą się swojej niewiedzy i boja się zapytać, a potem przez to popadają w tarapaty z których ciężko się wyplątać, bo jak wiadomo, niewiedza to żadne usprawiedliwienie.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:07
W moim banku płaci się za sprawdzenie salda w bankomacie, a u moich rodziców za jednorazowe kody im więcej przelewów w miesiącu robisz tym więcej się płaci. Absurd.
Cytuj
baryła87

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:40
Ania z Zielonego Wzgórza napisał
bo jak wiadomo, niewiedza to żadne usprawiedliwienie.
taki tekst usłyszałem ostatnio od panów umundurowanych jak chcieli mi wlepić mandat... no nie ważne. Ja płacę jak chcę wypłacić drugi raz w ciągu miesiąca z konta oszczędnościowego, co jest dla mnie bezsensowne bo konta osobistego nie używam.
Cytuj
Słońce

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 0:26
mi się podobają konta z brakiem opłat - niby brak, a jakby pogrzebać w umowie, to pełno kwot z powietrza. nie lubię też opłat za kartę jeśli nie wykona się płatności na jakąś tam kwotę miesięcznie jak dla mnie kompletnie głupia opłata.
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:23
Dla mnie te wszystkie ukryte opłaty są bez sensowne. Nie spotkałam się jeszcze osobiście z jakas dziwną opłatą ale moze to dlatego ze ja mało korzystam z takich instytucji.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2014 17:29
Ja płacę za sprawdzanie salda, u moich rodziców natomiast co miesiąc śmieszy mnie fakt, że przychodzi im na konto 0,01zł i zaraz pobierają taką samą kwotę czyli 0,01 jako podatek..to po co w ogóle to przesyłają?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 10:18
koralowamaja napisał
Ja płacę za sprawdzanie salda, u moich rodziców natomiast co miesiąc śmieszy mnie fakt, że przychodzi im na konto 0,01zł i zaraz pobierają taką samą kwotę czyli 0,01 jako podatek..to po co w ogóle to przesyłają?
Skoro ustalone jest to w regulaminie i umowie opłata musi zostac naliczona, jak również dodane oprocentowanie. Zdarzyć się może czasem, że i podatek przewyższy zysk. Są to jednak kwoty rzędu kilku groszy, więc faktyczne straty nie występują.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź