• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt kupiecki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 9:09
W przypadku kredytów kupieckich warto korzystać z opcji odroczenia. Dzięki czemu można uregulować zobowiązania z opóźnieniem w stosunku do otrzymanego świadczenia.
W przypadku nie spłacania należności przy kredycie kupieckim skutki można odczuć przede wszystkim jako zamrożenie kapitału obrotowego. Wzrosną koszty dochodzenia należności związane z opłatami dla firm windykacyjnych, koszty sądowe, koszty procesowe. Także konsekwencje niespłacania są takie jak przy większości niespłacanych zobowiązań.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 13:21
Jeśli nie będziesz spłacał kredytu kupieckiego spotkają cię takie same nieprzyjemności jak w przypadku nie spłacania normalnego kredytu. Może cię ścigać firma windykacyjna lub komornik. Zostaniesz obciążony kosztami sądowymi i prawdopodobnie wpisany do KRD.
Cytuj
mania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 14:31
Moim zdaniem kredyt kupiecki to najbardziej opłacalny kredyt jaki jest dostępny na rynku. Warunki są naprawdę świetne a za wcześniejszą spłatę można liczyć na jakieś fajne rabaty itd:) Ja mam kredyt kupiecki w pewnej hurtowni i nie żałuję, że się na niego zdecydowałam. Sama w życiu nie rozkręciłabym swojego sklepu.
Cytuj
sili

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 14:40
Jeśli masz możliwość wzięcia kredytu kupieckiego to bierz i nawet się nie zastanawiaj. Czytałam o tym dzisiaj i jak na razie nie znalazłam żadnych minusów tego kredytu. Może ktoś z was wie czy ten kredyt ma jakieś haczyki?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 15:23
Najgorsza w tym calym ukladzie jest zaliczka, jako gwarancja , ze kredyt spłacimy. Jesli nie splacimy to ja tracimy.
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 17:26
W końcu takie hurtownie też musza miec jakieś zabezpieczenie, bo my weźmiemy od nich produkty, czasami pewnie nie na małe sumki i co później nie będziemy tego spłacać? W taki sposób hurtownie szybko by bankrutowały.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 13:25
Każdy kredyt wiąże się z jakimś ryzykiem i nie ma przebacz, trzeba się z tym liczyć. Chociaż akurat kredyt kupiecki jest dobrym rozwiązaniem, myślę, że z hurtownią można dogadać się łatwiej niż z bankiem. Ale nie ma nic za darmo i prędzej czy później każde zobowiązanie trzeba spłacić.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:24
Ale to każda hurtownia taki kredyt może udzielić? Chyba nie. Ja też często biorę towar z hurtowni ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim kredytem. Jak się o niego starać albo jak rozpoznać firmę, która takiego kredytu udzieli?
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 13:08
Ja się zastanawiam nad tym czy wszystkie hurtownie takich kredytów udzielają? Ja jeszcze w swojej karierze się nie spotkałem z takim kredytem i nikt nigdy mi go nie oferował. O taki kredyt trzeba pytać czy jak?
Cytuj
Agnes

Niezarejestrowani

4.3.2016 12:43
każdy zabezpiecza się jak może, w umowie pomiędzy kredytodawcą i biorcą powinny być zapisy co w sytuacji gdy kredyt jest niespłacany. Istnieje również możliwość ubezpieczenia kredytu. Garstkę ciekawych informacji o tym kredycie możecie przeczytać
w artykule:http://abrfinanse.pl/kredyt-kupiecki-a-odsetki/
Cytuj
Odpowiedź