• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Visa a Mastercard?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
RedRoses1990

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 23:56
Ostatnio zakładając konto w ING, kazano mi wybrać czy chcę kartę Visa czy MasterCard. Ponieważ nie miałam czasu zagłębiać się w temat i pytać o różnicę, wybrałam Visę, ale tak właściwie czym one się od siebie różnią?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 9:31
Już od kilku lat bankierzy są zgodni, ze dla klienta ten wybór zasadniczo nie wpływa na koszty. Kiedyś było to związane z przeliczaniem transakcji bezgotówkowych dokonanych w obcej walucie. Kiedyś Visa była powiązana z rynkiem amerykańskim - transakcje Visą przeliczane byłby na dolary, , a Master Card z europejskim – transakcje przeliczane na euro. A potem na złote.
Teraz nie jest to już problemem, warto jednak zapytać z jakiej waluty przelicznikowej korzysta dany bank, aby uniknąć wielokrotnego przewalutowania. My jednak proponujemy Państwu po prostu przeglądać tabele opłat i prowizji i na tej podstawie podjąć decyzję.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 11:11
nawet nie wiedziałam ze to o przewalutowanie chodziło :) ale dobrze wiedzieć ja sprawdzałam swoje karty to wszystkie mam maestro :) kiedyś pamietam ze były jakies sytuacje ze np płatnosc tylko kartą maestro albo visa ale to były początku internetu i dotyczyło tylko zakupów przez internet własnie :)
Cytuj
be free like a child
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 14:43
Teraz to nikt nie zwraca uwagi, bank proponuje to dla klienta jest bez różnicy czy to visa czy MasterCard czy Visa. Wazne, zeby byla dobra cena.
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 14:55
Ja polecam karty Visa wszystkim, który kochają rabaty i wszelkie zniżki! Na stronie visaoffers.eu można znaleźć wiele zniżek dla posiadaczy kart Visa, a co najlepsze - codziennie są nowe oferty. Nie wiem czy w przypadku innych kart też tak jest, ale ja lubię żyć ze świadomością, że w jakiś sposób mogę oszczędzić (albo raczej kupić coś jeszcze ;D)
Cytuj
Aśko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 20:25
Ja mam kartę Visa. Szczerze mówiąc wzięłam to co dał mi bank. Nawet nie zastanawiałam się nad tym czy chcę Visę czy Master Card... Na szczęście nie narzekam, transakcje przebiegają bez problemowo i opłaty za kartę są znośne
(5 zł.)
Cytuj
jacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 23:31
moja żona wybrała Visę, bo miała ładniejszy obrazek. W dzisiejszych czasach nie ma różnicy jaka karta, ważne żeby dawała dostęp do konta. Za obie karty w jej banku opłata była taka sama. Zazwyczaj gdy na drzwiach sklepu pisze TU ZAPŁACISZ KARTĄ to obok widnieje i VISA i MASTERCARD. Utrudnień nie ma, więc bierz co chcesz.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 12:43
jacek wybrala karte tylko ze wzgledu na obrazek? no prosze cie jaja sobie robisz? ja tez nie interesowalam sie tym czy mam nawet jakis wybor w mbanki i pekao ale obrazkami sie nie kierowalam hahah
Cytuj
be free like a child
Gość

Niezarejestrowani

9.7.2014 13:25
animka napisał
jacek wybrala karte tylko ze wzgledu na obrazek? no prosze cie jaja sobie robisz? ja tez nie interesowalam sie tym czy mam nawet jakis wybor w mbanki i pekao ale obrazkami sie nie kierowalam hahah
A co sie dziwisz. Przeciez te karty i tak sa jednakowe, maja takie same oplaty. Nie ma za bardzo czego rozpatrzał. Wzięła ładniejsza i juz :D
Cytuj
Italiano

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 18:57
Hahaah, kobiety :) Ale nie ma się co dziwić jak opłaty są takie same. Ja nawet nie zwracałem uwagę na to jaką kartę biorę. Zazwyczaj decydowałem sie na to co oferował mi bank i nie przykładałem do tego jakiejś wiekszej uwagi.
Cytuj
Odpowiedź