• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zagraniczny kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:50
Witam,
zastanawiałem sie ostatnio jak to jest z kredytami za granicą. Czy jeśli mieszkam i pracuje w Polsce ale mieszkam przy niemieckiej granicy to mogę strać sie tam o kredyt i wydać te pieniądze na potrzebę jakiejś inwestycji na terenie naszego kraju.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 20:27
Nie wydaje mi się aby taka możliwość istniała tym bardziej, że pracujesz i mieszkasz w Polsce, a z Niemcami łączy Cie co najwyżej granica! Co innego gdybyś pracował za granicą. Myślę, że w tedy Twoje szanse by wzrosły... Ale i tak nie rozumiem po co szukać kredytu w Niemczech skoro w Polsce jest tyle banków udzielających kredytów od ręki. Nie wiem skąd wziął Ci się pomysł na kredyt tam. Tym bardziej że nie pracujesz i nie mieszkasz tam!
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:11
Wiadomo ze jesteśmy teraz w Unii i że niby nie ma granic, ale wydaje mi sie że żaden Niemiecki bank by na cos takiego nie poszedł. Co innego jeśli pracujesz w niemczech a mieszkasz w POlsce, wtedy wydaje mi się że było by to już bardziej możliwe.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 9:17
Drodzy Forumowicze, poinformuje Was o jednej istotnej zmianie. Otóż od początku lipca weszła w życie rekomendacja 6 będąca częścią nowej Rekomendacji S IV,. A co za tym idzie kredyt hipoteczny otrzymać będzie można jedynie w walucie w jakiej zarabiamy. Dzięki tej zmianie Komisja Nadzoru Finansowego chce uniemożliwić Polakom pożyczanie pieniędzy na kupno mieszkania np. we frankach szwajcarskich czy euro.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
velvet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:14
Nie ma takiej opcji. Nie weźmiesz kredytu w innej walucie niż zarabiasz. Mało się nasłuchałeś o problemach z kredytami we frankach? Ludzie pewnie ciągle mają problemy ze spłatą a Ty chcesz się pakować w kredyt, na który być może nie będzie Cie stać oddać. W Polsce ciężko spłacić kredyty hipoteczne, które ciągną się latami, a co dopiero spłata kredytu w euro.
Cytuj
Piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:44
Wiecie, może Sajmon znalazł jakiś fajnie oprocentowany kredyt i tam by mu się bardziej opłacało, z róznych niekiedy osobistych powodów, pożyczyć pieniądze. Ale mimo wszystko Polska ogranicza nam wszystko, nawet jak chcemy pozyczyc w innym kraju... Po prostu zart.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.7.2014 13:52
Piotrek napisał
Wiecie, może Sajmon znalazł jakiś fajnie oprocentowany kredyt i tam by mu się bardziej opłacało, z róznych niekiedy osobistych powodów, pożyczyć pieniądze. Ale mimo wszystko Polska ogranicza nam wszystko, nawet jak chcemy pozyczyc w innym kraju... Po prostu zart.
Ale gotowkowe chyba nadal bedzie mozna, ta rekomendacja dotyczy tylko hipotecznych i dobrze. Bo potem sa jakies smieszne wnioski niezadowolonych frankowcow, ze niby oszukani. Cfaniaczki drobne.
Cytuj
Halszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:39
Czy kredyty w Twoim kraju Polsce są aż tak bardzo złe, ze musisz zastanawiać się nad wzięciem kredytu gotówkowego poza granicami naszego kraju, w tym wypadku w Niemczech. Zawsze zdawało mi się ze Polskie kredyty są naprawdę dobrymi .
Cytuj
desperados

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 16:33
Halszka napisał
Czy kredyty w Twoim kraju Polsce są aż tak bardzo złe, ze musisz zastanawiać się nad wzięciem kredytu gotówkowego poza granicami naszego kraju, w tym wypadku w Niemczech. Zawsze zdawało mi się ze Polskie kredyty są naprawdę dobrymi .
poza tym nawet jeśli te kredyty mają jakieś niskie oprocentowanie czy coś, to i tak zarabiasz nie w euro a w złotówkach, a euro raczej teraz będzie drożeć. A co do tej zmiany, to jest wg mnie bardzo dobra, ludzie mieli wystarczająco dużo problemów biorąc kredyty we frankach...
Wypowiedź została zmieniona przez: desperados 16.7.2014 16:33
Cytuj
VintageSkirt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 20:01
Halszka napisał
Czy kredyty w Twoim kraju Polsce są aż tak bardzo złe, ze musisz zastanawiać się nad wzięciem kredytu gotówkowego poza granicami naszego kraju, w tym wypadku w Niemczech. Zawsze zdawało mi się ze Polskie kredyty są naprawdę dobrymi .
może są bardziej opłacalne niż tutaj, chociaż wg mnie kredyt w euro to skok na głęboką wodę. z resztą autor jak powiedział ekspert i tak nie może takiego kredytu wziąć więc nie ma się co zastanawiać czy takie działanie jest opłacalne czy też nie.
Cytuj
Odpowiedź