• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt konsolidacyjny dla emerytów

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AgataMad

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:17
Witam,
mam pytanie dotyczące kredytu konsolidacyjnego dla emerytów. Otóż , moi dziadkowie utrzymują sie tylko i wyłącznie z emerytury i renty po wypadkowej w pracy. Całościowa kwota ich dochodów jest dość duża niestety są zadłużeni na jakieś 117 tysięcy. Chciałabym im jakoś pomóc i zorientować się czy mają możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego i jak tak to gdzie?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 14:04
Emeryci moga starać się o kredyt, mają stałe dochody. Problemem moze byc kwota kredytu, wiele zależy od ich wieku. Proponuję odwiedzić placówkę banku, najlepiej w pierwszej kolejnośc tego, w którym zadłużenie jest największe i zapytać o możliwość konsolidacji zobowiązań. Ew. proszę zastanowić sie czy nie chciałaby pani przystąpić wraz z nimi do kredytu.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zuzana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 17:37
Na miejscu twoich dziadków poszła bym do banku w ktorym mają najwieksze zadłużenie. W jakiś sposób niech przedstawią jakie mają obecnie dochody i poprosiła ich o przedstawienie oferty kredytu konsolidacyjnego. To nie bedzie takie trudne :)
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 19:18
Jeśli chodzi o kwoty to zależy od banku, w którym chcieliby podjąć się takiego kredytu. Kwoty maksymalne dochodzą nawet do 150 000 zł. Bank nie wymaga zabezpieczenia jednak przeszkodzą może być wiek Twoich dziadków. Zawsze możesz iść do banku i się dowiedzieć. Nie musiałabyś przynajmniej wstępnie, targać starszych ludzi po bankach puki nic nie wiadomo.
Cytuj
velvet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 12:48
Dość sporo mają tego zadłużenia. Może być problem z podjęciem konsolidacji bo to jednak starsi ludzie a dług do najmniejszych nie należy. Ale może Ty jako wnuczka chciałabyś się przyłączyć do kredytu. Mają w tedy większe szanse bo będziesz zabezpieczeniem jeśli dziadki się zwiną. Pomoc pomocą ale pytanie czy chcesz się pakować w spłacanie takich kolosalnych pieniędzy?
Cytuj
Piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 13:31
Lepiej się zorientuj co do tej konsolidacji, bo niekiedy jest tak, ze sumując wszystko wychodzi, ze beda musieli zapłacić ogółowo więcej niż wczesniej, co jest bez sensu. Skoro mają dobre dochody to niech lepiej spłacają zadłuzenie z tego co mają.
Cytuj
JadziaQ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 14:59
Konsolidacja to na prawde super pomysł jak dla Twojej babci i Twojego dziadka. Wszystkie zadłużenia im się zsumują i będą mieli jedną na pewno sporo mniejszą ratę i lepiej bedzie im sie to spłacać. Przecież tak kilka takich rat to jest męczące.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 14:12
Gdzieś kiedyś czytałam, że te "bajeczne" kredyty konsolidacyjne to pic na wodę i tak naprawdę zaślepianie ludzi, żeby musieli zapłacić jeszcze więcej niż powinni. Ale w sumie - miesięczny koszt raty rzeczywiście jest niższy. Ja polecam bank BZ WBK, co prawda z autopsji orientuję się w tym przypadku jedynie w kredytach gotówkowych i nie wiem za bardzo jak to jest u nich z konsolidacjami, ale swego czasu były one reklamowane i cieszyły się poparciem. Może warto się zapoznać bliżej z propozycją właśnie tego banku.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 9:22
Mała Mi napisał
Gdzieś kiedyś czytałam, że te "bajeczne" kredyty konsolidacyjne to pic na wodę i tak naprawdę zaślepianie ludzi, żeby musieli zapłacić jeszcze więcej niż powinni. Ale w sumie - miesięczny koszt raty rzeczywiście jest niższy. Ja polecam bank BZ WBK, co prawda z autopsji orientuję się w tym przypadku jedynie w kredytach gotówkowych i nie wiem za bardzo jak to jest u nich z konsolidacjami, ale swego czasu były one reklamowane i cieszyły się poparciem. Może warto się zapoznać bliżej z propozycją właśnie tego banku.
Nie jest tak do końca, bo proszę zwrócić uwagę, że przy konsolidacji płacimy mniej opłat około kredytowych, sprzyja to obniżeniu raty miesięcznej. Poza tym nawet z czysto praktycznego punktu widzenia nie muszą się Państwo martwić o uregulowanie spłaty kilku należności, ale wszystko zostaje załatwione jednym przelewem.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
desperados

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 13:04
Ja jak najbardziej jestem zwolennikiem takiego rozwiązania bo może i kredyty konsolidacyjne są złe bo z perspektywy czasu płaci się więcej, ale patrząc ile idzie miesięcznie to jest to zapewne dużo mniej niż jakby spłacać kredyty osobno. Więcej zostaje z miesięcznych dochodów na życie. Jeśli tylko Twoi dziadkowie będą mieć możliwość skorzystania z takiej opcji w banku, śmiało niech z niej korzystają.
Cytuj
Odpowiedź