• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pożyczka od osoby prywatnej.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 11:54
Marzena Kazbieruk napisał
W Polsce rozwijają się portale pożyczek społecznościowych (np. Zakra, Lendico, Kokos, Finansowo). Internauci coraz chętniej z nich korzystają - zarówno Ci którzy potrzebują pieniędzy, jak i ci którzy szukają atrakcyjnej inwestycji dla swoich nadwyżek. Oczywiście każdy portal jest inny, ale podpisuje się umowę, są pewne metody windykacji, więc nie jest to całkiem niebezpieczne. Chociaż oczywiście ryzykowne, nie ma co oszukiwać, że wiele osób pożycza na takich serwisach bo gdzie indziej już nie może.


Na czym konkretnie może polegać ryzyko? mnie interesuje bardziej w jaki sposób są zabezpieczani i Ci którzy pożyczają. Ja bym się chyba bała pożyczać komuś nieznajomemu pieniądze.
Cytuj
Bartek_Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 9:36
Witam,
na naszym rynku istnieją jedynie pożyczki prywatne, ale zabezpieczone nieruchomością, nikt nie pożyczy Pani pieniędzy na tak zwaną gębę - jaką pewność będzie miał inwestor, że oddasz mu pieniądze, skoro już wobec Banku nie wywiązałaś się z umowy.

Przykładowe wyliczenia pożyczki prywatnej:

1) nieruchomość musi być warta przynajmniej 60% więcej niż chcesz pożyczyć, w skrajnych przypadkach inwestorzy zgadzają się na ltv 50%,

Netto: 20 000 zł
Brutto: 28 000 zł (30% prowizji inwestora + 2 000zł koszty notarialne)
Okres: 12 miesięcy
Rata odsetkowa: 233 zł czyli tyle płaci Pani co miesiąc a na koniec okresu kredytowania oddaje jednorazowo 28 000zł
oprocentowanie: 10%


Proszę nie wierzyć w oferty na weksel, bo wyłudzą od Pani pieniądze na początku procedury i na tym się zakończy.

Pozdrawiam
Cytuj
Pozdrawiam
Bartłomiej Mandziej
b.mandziej@f24.pl
535-091-917
Merzinger

Niezarejestrowani

23.9.2016 13:14
Sprawdzajcie doświadczenie firm, rekomendacje, czy mają stałych klientów, kto je tworzy, jak rozmawiają o tym, co mają w ofercie.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
kasiawikk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2016 15:00
Ja też raczej nie pakowałabym się w pożyczkę od obcej osoby. Może lepiej już w banku lub parabanku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.10.2019 12:48
A nie lepiej od jakiejś firmy? Zerknij sobie na Sprint Casha, tam masz wszystko ładnie i czytelnie rozpisane, podane firmy i wytyczne, moim zdaniem lepiej coś tam wybrać niż od osoby prywatnej
Cytuj
Magda

Niezarejestrowani

22.10.2019 10:43
Obecnie na polskim rynku jest naprawdę dużo firm pożyczkowych, z różną specyfiką udzielania chwilówek. Najlepiej jednak jest korzystać z usług sprawdzonych firm. Ja zaciągam chwilówki w Szybkiej Gotówce http://bit.ly/2oqLfMY od kilku lat - tego typu pożyczki są dla mnie świetny rozwiązaniem, kiedy na szybko potrzebuje większej kwoty pieniędzy.  
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2021 16:37
Tuptus napisał
Witam,
jak już w jakimś miejscu wspominałam, jestem w takiej sytuacji że pilnie potrzebuje konkretnej sumy pieniędzy. O kredyt w banku nie mam sensu się starac bo to bardzo długo trwa, nie wiem jak wyglada załatwianie gotówki w chwilówce i zaczynam myśleć o pożyczce od prywatnej osoby tylko nie wiem gdzie kogoś takiego szukać. Orientujecie sie może? I jak wyglada taka pożyczka od prywatnej osoby?


Tylko nie to, większość pożyczek tego typu, a w zasadzie ofert tego tupu to po prostu próba naciągnięcia klientów. Są możliwości dla osób mających jakieś kłopoty finansowe, jak pożyczki oddłużeniowe, konsolidacja chwilówek itp. trzeba poszukać.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź