• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zmiany w mdm

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:36
Mieszkanie dla Młodych dla mnie skończyło się już w zeszłym roku czy nawet dwa lata temu. Wtedy to przynajmniej była jako tak pomoc, teraźniejsza oferta mnie nie powala, ani nie zachęca żeby z niej skorzystać. Ale kto wie, może jeszcze coś fajnego wprowadzą?
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 21:46
Ilona Maciejuk napisał
Główna zmiana, która może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania jest ta, że obecnie
beneficjenci bezdzietni mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 10 proc., małżeństwa i single z potomstwem otrzymują dofinansowanie w wysokości 15 proc., a jeśli w ciągu pięciu lat od momentu otrzymania dofinansowania urodził im się trzecie i następne dziecko otrzymają dodatkowe 5 proc. wsparcia. Nowelizacja zakłada, że małżeństwa i single wychowujący dwójkę dzieci będą mogły liczyć na dopłatę w wysokości 20 proc., natomiast posiadając trójkę i większą liczbę pociech otrzymać będzie można wsparcie na poziomie 25 proc. Dodatkowo obecnie jeżeli potencjalny kredytobiorca nie ma wystarczającej zdolności kredytowej może do niego przystąpić ze zstępnymi lub wstępnymi. Wspomóc mogło ich: rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie. Dzięki zmianom do kredytu będzie można przystąpić z dowolną osobą.

Liczyłem, że zostaną zmienione inne formalne warunki otrzymania dofinansowania MdM. Wydaje się, że przez te restrykcyjne wymagania powodują, że jest mało chętnych na kredyt z MdM. Zobaczymy życie zweryfikuje jak było. Szkoda tylko, że nie załapałem się na Rodzinę na swoim...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 8:52
Specjaliści rożnie oceniają, który z programów jest lepszy. Główną różną pomiędzy programami była możliwość w przypadku RNS zakupu mieszkań na rynku wtórnym. Te z kolei są z zasady tańsze, także większe mogło być zainteresowanie programem. Dodatkowa zaletą RNS jest to, że beneficjenci mogli być posiadaczami własnego mieszkania, musiało ono jednak zostać sprzedane zaraz po skorzystaniu ze wsparcia programu. Zasada ta nie dotyczyła osób samotnych. Przypomnijmy także, że zasada przyznawania dofinansowania także była inna. W przypadku programu Rodzina na Swoim, beneficjenci mogli liczyć na dopłaty do odsetek od kredytu mieszkaniowego, klient oszczędzał więc przez kilka lat. W przypadku Mieszkania dla Młodych, beneficjenci korzystają jednorazowo z dofinansowania wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Słupczynski 31.10.2014 8:53
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź