• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak płacić na wakacjach za granicą?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
normin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2018 18:31
Jak płacicie, kiedy wyjeżdżacie na wakacje za granice? Ja zawsze wymieniałam gotówkę ale teraz na co dzień posługuję się kartą i tak na pewno byłoby o wiele wygodniej. Tyle że boję się że dużo stracę płacąc kartą… Ktoś orientuje się jak to naprawdę wygląda?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2018 0:02
wiele zależy od tego dokąd jedziesz i co masz zamiar kupować...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Łukasz Łakomy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2018 9:29
Ja zawsze biorę gotówkę danego kraju a kartę debetową/kredytową mam w rezerwie.

Wiele banków oferuje konta walutowe z możliwością podpięcia karty i wtedy nie ma przewalutowania. To zazwyczaj tylko dla popularnych USD, GBP, EUR.
Cytuj
Opiekun Finansów
www.opiekunfinansow.pl
Niezależny doradca finansowy - Poznań
JoAAna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2018 15:57
Ja robię dokładnie tak samo jak Łukasz, wymieniam gotówkę a z karty korzystam awaryjnie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.2.2018 22:14
JoAAna napisał
Ja robię dokładnie tak samo jak Łukasz, wymieniam gotówkę a z karty korzystam awaryjnie.


a depozyt za hotel lub za wynajem samochodu również płacicie gotówką? dla mnie gotówka to ostateczność, trzeba mieć na drobne wydatki, ale przede wszystkim karty płatnicze
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Łukasz Łakomy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2018 15:22
Depozyty na karcie są wirtualne i nie ściągają środków tylko je blokują. Więc waluta nie ma znaczenia. Chyba że nie zapłacisz za hotel czy rozbijesz auto ;)

Ja jak jeździłem na wakacje to hotel mam już zawsze opłacony i to jest online. I nawet jeśli jest za granicą to płacę w złotówkach. Ale gdybym miał płacić na miejscu to wziąłbym kwotę jaką muszę mieć na hotel/samochód i inne w lokalnej gotówce. Plus jakieś kieszonkowe.

Z tymże to też zależy do jakiego kraju jadę i jak popularna jest waluta. Jeśli chodzi o EUR, GBP czy USD to nie mam problemu jeśli mi zostanie i będą leżeć w szafie. Gdy byłem w Egipcie czy Meksyku nie brałem lokalnej (śmieciowej) waluty z dużym spreadem w kantorze tylko dolary USD. To jest bardziej popularna waluta w takich biednych krajach niż ich rodzima.
Cytuj
Opiekun Finansów
www.opiekunfinansow.pl
Niezależny doradca finansowy - Poznań
zygul

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2018 12:16
Moim zdaniem trochę gotowki zawsze się przyda. Przecież nie wszędzie na wakacjach zapłacisz kartą - to tak jak w Polsce. Przeważnie musisz mieć gotówkę na straganach albo kupując jakieś pamiątki np. nad morzem, ja w takich miejscach na wyjazdach często kupuję.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź