• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie wziąć kredyt bez BIK?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:38
Rodzina to jedyne sensowne rozwiązanie. Chociaż nie w każdej rodzinie możemy liczyć na pomoc. Bez BIK ciężko jest wziąć teraz gdziekolwiek kredyt. Wszędzie to niestety sprawdzają.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2014 22:34
Ale co mamy się dziwować ,gdyby nie BIK banki udzielały by kredyty ludziom którzy są po uszy zadłużeni .Zazwyczaj tak bywa że jak nie jesteśmy w stanie spłacić jednego długu to zaciągamy drugi kredyt nie myśląc o konsekwencjach .Bank tez się boi o swoje pieniądze po co później kłopoty i ściąganie na siłe od klientów którzy nie są w stanie spłacić .
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 12:12
Zapewne by tak było. Również uważam, że BIK to jakieś zabezpieczenie. Ale co z kredytami udzielanymi przez parabanki i inne firmy pozabankowe? Niektórzy z nich nie sprawdzają BIK-u a ludzi się w nie pakują. Jakie konsekwencje ponoszą osoby niespłacające kredytu?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 12:43
madzialenka89 napisał
Zapewne by tak było. Również uważam, że BIK to jakieś zabezpieczenie. Ale co z kredytami udzielanymi przez parabanki i inne firmy pozabankowe? Niektórzy z nich nie sprawdzają BIK-u a ludzi się w nie pakują. Jakie konsekwencje ponoszą osoby niespłacające kredytu?
Konsekwencje niespłacania pożyczek w parabankach mogą być bardzo poważne. Po pierwsze już na starcie parabanki zabezpieczają się pobierając bardzo wysokie opłaty. Jednak odsetki to nie jedyne koszty. Pobierane są: opłaty wstępne, przedwstępne czy przygotowawcze, prowizje, marże, kary umowne itp. ponadto en kto pożyczki nie spłaci w terminie może liczyć się z windykacją. Warto dodać, że często są to działania na granicy prawa.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Józio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:10
Dlatego najlepiej wszelakie prabanki unikać szerokim łukiem. Ja wiem że czasem sie nie da i że sa takie sytuacje że pieniądze potrzebne są już, teraz. Ale chyba na miejscu takich osób wolałbym isć pożyczyć od rodziny czy znajomych niż iść i w taki sposób zadłużyć się w tych psełdo firmach finansowych.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 14:56
Wiedziałam, że parabanki to nic dobrego ale nie sądziłam, że mogą, aż tak kombinować. Przecież te opłaty wstępne, przedwstępne itd to jakiś absurd. Zwykłe banki chyba tak nie kombinują prawda? Nigdy w życiu nie pójdę do żadnego parabanku. Prędzej pożyczę pieniądze od rodziny albo pójdę do lombardu.
Cytuj
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:30
No właśnie zwykłe banki nie mają jakiś takich dziwnych opłat, przynajmniej tak mi sie wydaje. A parabanki kombinują jakby tu najwięcej od ludzi wyciągnąć.Sama zastanawiałam sie jak to możliwe że jest aż tyle tych wszystkich dodatkowych opłat. Po tych informacjach jeszcze bardziej bede omijać te parabanki.
Cytuj
bernars44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:45
No nie pomyślałbym że te wszystkie parabanki mają aż takie dodatkowe opłaty, zawsze myślałem ze oni chcą jak najlepiej dla swojego klienta. Bo zazwyczaj to jest tak, że zwykłe banki nie chcą udzielić nam kredytu i wtedy idziemy do parabanków sa takim naszym ostatnim rachunkiem. Ale że oni nas aż tak wykorzystują to naprawdę nie pomyślałbym.
Cytuj
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 23:15
W normalnym banku mają podstawowe opłaty o których jesteś my informowani .A niestety w parabankach odsetki dziwnie nam narastają ,nawet nie mamy pojęcia skąd .W tych bankach to tylko zależy im aby złapać kogoś na kredyt ale później jak nie będzie w stanie spłacić to już nie ich problem , wyślą komornika i tak odzyskają wszystkie pieniądze .
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 0:57
Bardzo mnie dziwi to że polskie prawo pozwala na powstawanie takich parabanków .Teraz gdzie się nie rozejrzysz jest ich pełno .Każdy chcąc dostać kredyt beż przynoszenia zaświadczeń i sprawdzania w BIK udaje się do nich .A później są konsekwencje ,i komornicy zaczynają odwiedzać bo odsetki nie pozwalają spłacić długu .
Cytuj
Odpowiedź