• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt hipoteczny na remont budynku.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
MrCluster

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2017 12:14
Witam serdecznie.

Jestem właścicielem działki z zabudowaniami.
Działka o powierzchni 1460m2, na której stoi budynek o powierzchni 154m2, gdzie część mieszkalna stanowi 46m2. Nie ma mediów oraz nie ma ogrodzenia.
Ceny działek tego typu w okolicy wynoszą: 50zł/m2 z budynkami w stanie bardzo złym, do 150zł z ogrodzeniem, mediami i małym domkiem letniskowym. Mój budynek jest zadbany, ale wymaga remontu. Szacuję cenę działki na 80-100zł\m2.

Podsumowując, działka jest warta od 120000 do 150000zł. Chcę wziąć kredyt hipoteczny na remont - wymiana dachu, ocieplenie, hydraulika, elektryka, środek, ale część mieszkalna będzie docelowo wynosić 60m2. Remont systemem gospodarczym.
Obecnie jestem zatrudniony na kwotę minimalną, czyli netto 1560zł miesięcznie. Jestem kawalerem, nie mam innych zobowiązań kredytowych. Rozumiem, że ta kwota to za mało, więc mogę zwiększyć zakres obowiązków w firmie i dostanę umowę na 2000zł netto lub nawet 2500zł netto. To jest do ustalenia, ponieważ ja decyduję ile pracy wkładam i ile zarabiam.

Koszt remontu szacuję wstępnie na kwotę 80000zł. Nie posiadam wkładu własnego w gotówce.

Kilka pytań:
1. Czy mam szanse na otrzymanie takiego kredytu na remont?
2. Będą wykuwane drzwi w ścianie nośnej oraz dobudowany mały wiatrołap, w związku z czym będzie pozwolenie na budowę - czy to zmienia kredyt na budowlany i zaczyna obowiązywać jakaś minimalna kwota na m2? Kiedyś czytałem, że to 2000zł na m2, więc w tym przypadku dla budynku wychodzi 300000zł... Część gospodarcza nie wymaga remontu, tylko dach i ocieplenie.

Podsumowując mam działkę o wartości 120-150 tys. zł i chcę wziąć pod hipotekę 80000zł kredytu. Jak do tego podejść? Może pożyczka hipoteczna?

Dziękuję za odpowiedzi.
Wypowiedź została zmieniona przez: MrCluster 14.8.2017 12:16
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.9.2017 21:51
Kredytu hipo na remont nie otrzymasz, gdyż powierzchnia mieszkalna jest zbyt mała.

Obecny dochód powoduje, że nie masz zdolności kredytowej. Jeżeli dochód zwiększysz to zdolność będzie, ale problemem jest zbyt mały % powierzchni użytkowej.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ludwik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.11.2017 13:34
ja dla kredytu 80 tysięcy poszukałbym jakiegoś dobrego kredytu gotówkowego. Z tego co wiem to Deutsche Bank oferuje klientom kredyt gotówkowy nawet na 120 miesięcy i maksymalna kwota kredytu może wynieść nawet 200 tysięcy.
Problemem może być twoja zdolność kredytowa. Nie jestem ekspertem w tej sprawie ale wydaje mi się, że przy zarobkach rzędu 1600 złoty netto może ona okazać się nie wystarczająca na uzyskanie kredytu w takiej kwocie jakiej chcesz. Na pewno plusem jest to, że nie masz innych zobowiązań (karta kredytowa również obniża zdolność kredytową). Najlepiej uda się do Banku i tam dokładnie wypytać się doradcę o warunki jakie trzeba spełnić, żeby uzyskać kredyt.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.12.2017 15:01
czy to forum jeszcze ktoś moderuje?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź