• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nilada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.3.2017 18:28
Dzień dobry. Analizując różne opcje zgłupiałem. Przedstawię sytuację i proszę o spójną, LOGICZNĄ, argumentację.

Brakuje mi 40 tys. zł na kupno mieszkania i mam opcję oszczędzić to przez 8 lat konkretna kwota co miesiąc po niecałe 500 zł i wynajmować w tym czasie mieszkanie lub druga opcja wziąć kredyt na 8 lat na 40 tys. z odsetkami pewnie około 8-9 tys.

Teraz, co lepiej się opłaca? Wynajmować i uzbierać przez te 8 lat, mając komfort ogromnego prawdopodobieństwa realizacji celu (jestem w stanie spokojnie odłożyć), skoro i tak uzbieram, czy może ulec pokusie szybszego posiadania M od razu kredyt i oddać bankowi te 8-9 tys. "za nic", narażając się na czynnik hipoteki (nikt nie zna przyszłości)?

Czy ktoś jest w stanie przedstawić mi argumenty chłodne, kalkulacyjne, a może osądzić, czy alternatywa tylko pozornie jest trudna do rozwiązania, bo może odpowiedź jest prosta, a ja jej nie dostrzegam?

Serdecznie dziękuję.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2017 21:20
wynajmując mieszkanie pewnie spłacasz kredyt komuś innemu...

jak dla mnie odpowiedź jest oczywista
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
nilada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.4.2017 18:12
Taka odpowiedź to na poziomie dziecka z podstawówki, niestety typowo "polskie", mierne myślenie, bez poparcia argumentami, z perspektywy pseudo-znawcy. Chodziło mi o sensowniejszą polemikę niż na poziomie z dzieckiem.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.4.2017 21:44
jakie pytanie taka odpowiedź, ale może ktoś inny będzie miał coś do dodania, to jest czysta matematyka na poziomie podstawówki, nie ma co się rozpisywać

generalnie bardzo się cieszę jak ktoś wynajmuje ode mnie mieszkanie, które kupiłem wcześniej na kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
nilada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2017 0:27
Mnie to nie dziwi, prosty chłop odpowiada na poziomie, który reprezentuje, czyli niewielkim. Jak takie tu są dyskusje finansowe, to ja dziękuję. Prosty jak cep, gdzie analiza jest znacznie bardziej komplikowana, a sytuacja decyzyjna bardziej złożona. Żegnam.
Cytuj
gość

Niezarejestrowani

7.4.2017 13:46
spodziewasz się, że ktoś zrobi dla ciebie jakąś wielką analizę tego tematu?

skoro wystarczy sobie odp. TYLKO na JEDNO pytanie:
chcę spłacać własny kredyt czy kredyt właściciela nieruchomości, którą wynajmuję?

EoT
Cytuj
Sławomir More

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2017 17:26
Trzeba wziąć Jeszce 2 opcje po pierwsze czy odkładając te 40 tys zł będzie cie stać za te 8 lat na to mieszkanie?? Wartość pieniądza nie jest stała tak samo nieruchomości.
Drugi aspekt ile wyniesie cie rata kredytu jęzeli czynsz za mieszkanie plus rata kredytu będzie równa lub nisza niz koszt wynajmu mieszkania to jest oczywistym ze sie opłaca tym bardziej że nie będziesz musiała odkładać te 500zł co miesiąc.
A wiec reasumując plusy i minusy jednak ten kredyt na 40 tys zł jest sensowny jedyne co to poszukaj najlepsza ofertę i działaj.
Nie wiesz czy za te 8 lat mieszkania nie pójdą jeszcze wyżej w górę i nie będziesz musiała jeszcze dodatkowo 1 do 2 lat zbierać .
Reasumując rata kredytu 600zł czynsz za mieszkanie 450zł a wiec 1050zł
Za wynajem pewnie płacisz tyle samo sama widzisz że i tak i tak będziesz ponosić koszty ale co twoje to twoje
Ps a jak masz możliwości to odkładaj po 500zl i szybciej spłacisz kredyt .
Wypowiedź została zmieniona przez: Sławomir More 12.4.2017 17:27
Cytuj
ludwik

Niezarejestrowani

18.11.2017 12:34
odpowiedz na twoje pytanie jest banalnie prosta i naprawdę nie wymaga żadnej głębszej analizy więc nie rozumiem czemu oburzasz się na odpowiedzi Roberta. Sam piszesz, że odsetki w Banku wyniosą 8-9 tysięcy za 40 tys kredytu. Teraz przemnóż sobie opłatę za wynajem mieszkania którą płacisz. Nawet jeśli jest to tysiąc złoty miesięcznie to rocznie masz 12 tysięcy. Bardziej chyba opłaca się kredyt i posiadanie własnego mieszkania
Cytuj
Magnolia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2017 15:52
Wydaje mi się, że lepiej mimo wszystko mieć już coś "swojego", spłacać swoje a nie komuś do kieszeni. A wiadomo jak to z odkładaniem jest - raz się auto zepsuje i te oszczędności diabli biorą. Ja bym wolała chyba kupić mieszkanie i spłacać. Całkiem fajnie o takim problemie pisali już tutaj tutaj , więc możesz sobie w wolnej chwili zerknąć.
Wypowiedź została zmieniona przez: Magnolia 20.11.2017 15:54
Cytuj
Odpowiedź