• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy mam szanse na otrzymanie kredytu hipoteczno-budowlanego?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mrcluster

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2017 18:47
lzalewski napisał
Przy 2500zł zdolność na taką kwotę się pojawi. Jest jednak inne "ale". Nie otrzymasz kredytu na budynek np. do stanu surowego. Bezwzględne minimum to oddanie budynku do użytkowania. Kalkulując koszty budowy musisz przyjąć minimum 2000zł/m2 powierzchni użytkowej.

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź.

Najważniejsze pytanie: czy do starania o kredyt wystarczy mieć projekt, czy konieczne jest już ważne pozwolenie na budowę?

Czyli po prostu muszę wziąć minimum 2000zł, bo na mniej bank się nie zgodzi?
To przy budowie systemem gospodarczym? Czy w ogóle jest teraz jeszcze dopuszczalna taka budowa przy kredycie?

Czy muszę pokazać rachunki za wszystkie wykonane prace, nawet jeśli sam mogę wiele zrobić?
Ile czasu mam na zbudowanie i wykończenie domu?

W takim razie muszę np 140000zł podzielić przez 2000zł i wyjdzie mi jaki dom maksymalnie postawię?
Czy też mogę mieć pieniądze na część prac i wtedy dom może być większy przy tej samej kwocie kredytu?
Wypowiedź została zmieniona przez: mrcluster 20.1.2017 18:50
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2017 13:17
mrcluster napisał

Najważniejsze pytanie: czy do starania o kredyt wystarczy mieć projekt, czy konieczne jest już ważne pozwolenie na budowę?

Jeśli budowa będzie w oparciu o pozwolenie, to musi być pozwolenie, jeśli zgłoszenie to nie. Zalecam ścieżkę pozwolenia na budowę.


mrcluster napisał
Czyli po prostu muszę wziąć minimum 2000zł, bo na mniej bank się nie zgodzi?
To przy budowie systemem gospodarczym? Czy w ogóle jest teraz jeszcze dopuszczalna taka budowa przy kredycie?

Za mniej bank po pierwsze się nie zgodzi, po drugie uwierz mi - wybudować nie dasz rady.
mrcluster napisał
Czy muszę pokazać rachunki za wszystkie wykonane prace, nawet jeśli sam mogę wiele zrobić?
Ile czasu mam na zbudowanie i wykończenie domu?

Weryfikacja wykonania kosztorysu zależnie od banku odbywa się poprzez inspekcję pracownika banku lub przedstawienie zdjęć dokumentujących budowę + dziennik budowy.

mrcluster napisał
W takim razie muszę np 140000zł podzielić przez 2000zł i wyjdzie mi jaki dom maksymalnie postawię?

Za 140k obawiam się, że za wiele to nie postawisz. Zwróć uwagę na fakt, że niektóre koszty są równie wysokie przy domu 200m2 i przy domu 70m2.
mrcluster napisał

Czy też mogę mieć pieniądze na część prac i wtedy dom może być większy przy tej samej kwocie kredytu?

Oczywiście. Minimalne 2000zł/m2 to wartość kosztorysowa, a nie wartość wynikająca z kwoty kredytu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź