• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak spłacić kredyt... bez pieniędzy?

Zamknięty
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 12:10
Witam serdecznie,

Polecam zapoznać się z poniższym artykułem, a uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe zainwestować z moją pomocą.

http://www.prawoafinanse.pl/2016/04/jak-spacic-kredyt-bez-pieniedzy.html

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 12:27
Brak słów... Oczywiście przeczytałem artykuł. Proszę mi teraz powiedzieć, czy mając obecnie kredyt również mogę wypowiedzieć ubezpieczenie? Z tego co przeczytałem wynika jasno, że tak.
Cytuj
m1981

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 12:33
Możesz raczej prosić o zwrot ubezpieczania, jeżeli kredyt szybciej spłacisz. Ja tak to zrozumiałem. Sam mam obecnie kredyt i zamierzam go spłacić pół roku wcześniej niż to przewidziane. Artykuł musi pójść między ludzi, w sumie jest o tym jak banki robią klientów w przysłowiowa butelkę.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 13:08
Wszystko zależy od zapisów w umowie. Zwykle klient ma do wyboru albo wykupić ubezpieczenie albo zapłacić prowizję lub połączyć jedno z drugim.
Jeżeli skorzystał z promocji czyli w zamian za ubezpieczenie uzyskał niższą marżę/prowizję to jak z ubezpieczenia zrezygnuje to bank naliczy prowizję do wysokości standardowej + podwyższy marżę. Może, ale nie musi się opłacać. Wszystko zależy od zapisów konkretnych umów.

Brak ubezpieczenia może również negatywnie wpłynąć na scoring więc rezygnacja z niego może skutkować wypowiedzeniem umowy kredytowej przez bank. Jest to w umowie opisane.

Można również próbować zrezygnować z ubezpieczenia i niewykorzystaną składkę przeznaczyć na spłatę kapitału czyli spadnie rata.

Za każdym razem powtarzam to samo: CZYTAĆ, PYTAĆ i WYJAŚNIAĆ wątpliwości!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:05
To teraz przynajmniej wiem o co pytać. Z reguły wygląda to tak, że idzie się do banku, bierze kredyt i przynosi umowę do domu. Nie jestem pewien, czy ktokolwiek czyta ją dokładnie od deski do deski. Kiedyś w ogóle nie czytałem. Szukanie pomocy zaczyna się w przypadku, kiedy coś idzie nie tak ze spłatą.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:10
lincoln napisał
Brak słów... Oczywiście przeczytałem artykuł. Proszę mi teraz powiedzieć, czy mając obecnie kredyt również mogę wypowiedzieć ubezpieczenie? Z tego co przeczytałem wynika jasno, że tak.


Brak słów na większą część działalności banków i pośredników finansowych. Stąd w kwestii oszczędzania oraz inwestowania polecam (przy mojej pomocy) samodzielne nabywanie obligacji rządowych oraz korporacyjnych (zamiast funduszy obligacji), a także akcji z olbrzymim akcentem na firmy dzielące się zyskami w postaci wypłacania dywidend w gotówce.

Wątek na temat obligacji:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5860-jak-inwestowac-w-obligacje.html

Wyniki portfela akcyjnego mojego klienta:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5924-dlugoterminowy-portfel-akcji-dywidendowych-konto-ike.html

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 17.5.2016 17:11
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:55
Na swoim blogu opisałem temat ubezpieczenia od utraty zysku w Idea Banku. Zapraszam do przeczytania.

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/ubezpieczenie-od-utraty-zysku-czyli-za-co-tak-naprawde-placisz
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 20:19
Obowiązkowo kazali nam wszystkich pozakładać konta w bankach i trzymać u nich pieniądze. Wychodzi na to, że w części banków jest jawne bezprawie. Skoro wiedzą o tym panowie, to wie każdy w temacie, tylko przeciętny klient niestety jest tego nieświadomy. Dziwi mnie przyzwolenie państwa na takie procedury, przecież muszą o tym wiedzieć.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 10:46
Nie przypuszczałam,ze kwota ubezpieczenia doliczona jest do kredytu i od niej dodatkowo doliczane są odsetki. Dobrze zrozumiałam? Czy w razie brania kredytu mam prawo odmówić ubezpieczenia ? Czy banki maja inna opcję zamiast ubezpieczenia?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 11:01
Ubezpieczenie (jeżeli jest wymagane) nie musi być kredytowane, możesz albo zapłacić za nie w gotówce albo zostanie potrącone z wypłacanego kredytu.

O jakim bezprawiu piszecie? Na rynku działa kilkadziesiąt banków, oferty mają bardzo różne z ubezpieczeniami lub bez. Można przebierać i wybierać spośród różnych rozwiązań.

Obowiązkowy x-sell jest zabroniony, ale bank ma możliwość zorganizowania promocji np. niższe oprocentowanie lub prowizja w zamian za wykupienie ubezpieczenia. Klient się zgadza lub nie.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Zamknięty