• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak spłacić kredyt... bez pieniędzy?

Zamknięty
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2016 23:54
Wioleta napisał
m1981 napisał
Możesz raczej prosić o zwrot ubezpieczania, jeżeli kredyt szybciej spłacisz. Ja tak to zrozumiałem. Sam mam obecnie kredyt i zamierzam go spłacić pół roku wcześniej niż to przewidziane. Artykuł musi pójść między ludzi, w sumie jest o tym jak banki robią klientów w przysłowiowa butelkę.
Ciekawe jak na to zareagują banki...


a jak mają reagować skoro jest już tyle wyroków sądów, że tu nie ma nad czym dywagować :) banki po prostu muszą stosować się do prawa, które Sąd im jasno wykłada w wyrokach :)
Cytuj
Adrian Garliński
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2016 9:55
Teraz można nawet domagać się zwrotu części zapłaconej prowizji...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2016 13:04
ADRIAN GARLIŃSKI napisał

ale jak człowiek policzy i spojrzy na RRSo, to na pewno zada pytanie dlaczego przepłaca 150% więcej niż dostaje może chodź to go tknie do zadawania niewygodnych pytań, pseudo sprzedawczykom z korporacji, która KRADNIE !!! W BIAŁYCH RĘCZKAWICZKACH

Ostre słowa, ale w pełni popieram.
W procentach prowizje za zarządzanie pieniędzmi w Polsce są wyższe od 100 do 200% niż na rynkach zachodniej Europy i innych rozwiniętych.
Od moich stawek za portfele typowo akcyjne minimum 166% wyższe (dla funduszy akcji pobierających 4% rocznie od aktywów) do ponad 300%!

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Pawcio

Niezarejestrowani

6.6.2016 13:06
To akurat dobrze, ze wreszcie prawo jest po stronie petenta.
Cytuj
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2016 13:12
Pawcio napisał
To akurat dobrze, ze wreszcie prawo jest po stronie petenta.


pamiętam jedno z pierwszych posiedzeń w tej sprawie gdy kolega radca prawny nie wiedział nawet jak argumentować zasady Banku, który za polisę oczywiście grupową w TUZ zapłacił 86 zl a naliczył prawie 5 tyś złotych :) a całe posiedzenie trwało 15 minut. Wyrok po prostu zniszczył jeden z banków :), mało tego Sąd zasądził ODSETKI, za niezgodne z prawem pozyskanie środków od klienta :) wtedy do zwrotu było około 7 tyś zł z odsetkami :) także walka się opłaca, na każdym etapie, chodź nie ukrywam, że banki już odpuszczają sprawy sądowe i jak to bardzo często, jako pełnomocnik klientów dostaję pismo, " iż bank chce znaleźć kompromis i drogę polubownego załatwienia sporu" ha ha ha ha :D Pozdrawiam Adrian
Cytuj
Adrian Garliński
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2016 16:40
Tomasz Jarocki napisał

Od moich stawek za portfele typowo akcyjne minimum 166% wyższe (dla funduszy akcji pobierających 4% rocznie od aktywów) do ponad 300%!

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki


od "moich stawek"? znowu reklamujesz działalność niezgodną z prawem?! chłopie NIE MASZ uprawnień do odpłatnego zarządzania aktywami osób trzecich i jeszcze się tym chwalisz!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2016 17:40
Robert Sierant napisał
...


Szanowny Panie,

Może nieświadomie, lecz łamiesz Pan prawo:
http://prawnikow.pl/porady-prawne/prawo-karne-i-wykroczenia/219308,Pomowienie-przestepstwo-z-art-212-kk.html

Grzecznie proszę o wyedytowanie swojego komentarza godzącego w moje dobre imię. Sądziłem, że wyjaśniliśmy już ten spór w wątku dotyczącym konstruowania portfela długoterminowego.
Polecam obserwowanie wyników na bieżąco (link)

Dobór spółek jest oparty na obiektywnych przesłankach, tj. ogólnodostępnych wskaźnikach rynkowych. Klient może zamawiać raporty dotyczące jego obecnego składu portfela w kontekście chęci nabywania kolejnych walorów lub ich sprzedawania, które dostarczam w adnotacją używaną także przez licencjonowanych doradców inwestycyjnych (wersja uproszczona): "Nie bierzemy odpowiedzialności za straty".

Zawodowcy dokonują transakcji za klienta i głównie na kontach firmowych. U mnie klient dokonuje transakcji na swoim koncie, na własną odpowiedzialność i biorąc pod uwagę, że mój raport został sporządzony z najlepszą starannością oraz najlepszym stanem mojej wiedzy, lecz nie gwarantuje to zysków i braku strat.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki

ps. proszę uważnie wczytać się w ten artykuł.
"Filozofię inwestycyjną założyciela Vanguard można przedstawić w jednym zdaniu: inwestorzy powinni skupić się obniżeniu kosztów inwestycji i skoncentrować się na długim terminie. Jeśli inwestor ma te dwie rzeczy na uwadze to nie będzie miał innych inwestycji niż indeks relatywnie szerokiego rynku (w możliwie jak najtańszym funduszu) kupiony 'na zawsze'."
https://blogi.bossa.pl/2016/03/23/pasywne-inwestowanie-jest-bardzo-trudne/
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 6.6.2016 21:37
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.6.2016 9:43
Tomasz Jarocki napisał

Zawodowcy dokonują transakcji za klienta i głównie na kontach firmowych. U mnie klient dokonuje transakcji na swoim koncie, na własną odpowiedzialność i biorąc pod uwagę, że mój raport został sporządzony z najlepszą starannością oraz najlepszym stanem mojej wiedzy, lecz nie gwarantuje to zysków i braku strat.



"Pokazywanie" klientom w co mają inwestować nie mając ku temu stosownych uprawnień jest łamaniem prawa. Tyle w tym temacie!

Proszę się zapoznać z różnicami pomiędzy doradcą finansowym a inwestycyjnym.

"Jedynie doradcy inwestycyjni mają uprawnienia do doradzania w zakresie inwestycji w instrumenty finansowe oraz zarządzania portfelem takich instrumentów na zlecenie klienta. Czyli mówiąc prościej - mogą rzeczywiście podpowiadać klientowi w co powinien inwestować lub robić to za niego w sytuacji, gdy powierzy im on swoje środki do inwestowania, taka usługa nazywana jest asset management. Aktualnie w Polsce tylko i wyłącznie licencjonowani doradcy inwestycyjni mają takie uprawnienia."
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Wera

Niezarejestrowani

7.6.2016 14:32
Uprawnienia, ale przeciez kazdy moze doradzic. Ostateczna decyzję i tak podejmie klient.
Cytuj
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

7.6.2016 15:43
Wera napisał
Uprawnienia, ale przeciez kazdy moze doradzic. Ostateczna decyzję i tak podejmie klient.


to po co byli by w takim razie licencjonowani doradcy finansowi oraz maklerzy ??? Idą tym tropem myślenia po co w takim razie adwokat, przecież doradzić może ktoś "z ulicy" przypadkowo spotkany. Polska to bardzo dziwny kraj byłem we Włoszech na praktykach swego czasu, i to co jest u nas a tam to po prostu porównanie wieku XXI wieku do XII , właśnie takie stereotypy powodują ludzkie tragedię, które mam na co dzień styczność. W Polsce każdy jest "specjalistą", szkoda że nie ma o tym zielonego pojęcia, ale to już pozostawiam do własnej opinii. A co do tego, że klient sam wybiera- to tak stare i prymitywne tłumaczenie własnego braku profesjonalizmu i przerzucania winy na klienta, ze przecież, "ale wie Pan, to była Pana decyzja"...
Cytuj
Adrian Garliński
Zamknięty