• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak spłacić kredyt... bez pieniędzy?

Zamknięty
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 1:59
Robert Sierant napisał
Wszystko zależy od zapisów w umowie. Zwykle klient ma do wyboru albo wykupić ubezpieczenie albo zapłacić prowizję lub połączyć jedno z drugim.
Jeżeli skorzystał z promocji czyli w zamian za ubezpieczenie uzyskał niższą marżę/prowizję to jak z ubezpieczenia zrezygnuje to bank naliczy prowizję do wysokości standardowej + podwyższy marżę. Może, ale nie musi się opłacać. Wszystko zależy od zapisów konkretnych umów.

Brak ubezpieczenia może również negatywnie wpłynąć na scoring więc rezygnacja z niego może skutkować wypowiedzeniem umowy kredytowej przez bank. Jest to w umowie opisane.

Można również próbować zrezygnować z ubezpieczenia i niewykorzystaną składkę przeznaczyć na spłatę kapitału czyli spadnie rata.

Za każdym razem powtarzam to samo: CZYTAĆ, PYTAĆ i WYJAŚNIAĆ wątpliwości!



Panie Robercie proszę mi wytłumaczyć, dlaczego ma Bank wypowiedzieć umowę, bo ??? Ubezpieczenie jest dobrowolne, Eurobank który wymusza bankowe ubezpieczenie przegrał dwie sprawy Sądowe, jedna w Olsztynie Kolejną w Elblągu, za takie działanie. Co do scoringu absurd- własnie odwrotnie jeżeli usuwamy, ubezpieczenie spada saldo pozostałe do spłaty i tak np, mamy 50 tyś kredy ubezpieczenie jest 17, usuwając je bank musi pomniejszyć saldo, czy chce czy nie musi, obliguje go do tego ustawa o BIK, i danych klientów. Klient miesiąc po naszym działaniu w BIK ma robioną aktualizację, gdzie saldo jest do spłaty pomniejszone o kwotę ubezpieczenia, co wpływa na zdolność klienta. przeprowadziliśmy za dużo takich operacji, żeby nie mieć przykładów. Dlatego to jest dla klienta złapanie oddechu, a czasami powrót do normalnego funkcjonowania
Cytuj
Adrian Garliński
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 11:12
Przeczytałam wszystko od deski do deski. Zapisałam numer, żeby móc skorzystać z pomocy w razie pomocy przy braniu kredytu. Jednak wynika z tego,ze banki działają bezprawnie i robią wspólnie z towarzystwami ubezpieczeniowymi z klientów najnormalniej w świecie głupców. Dla mnie to jest bezprawie. Więc skąd w którejś wypowiedzi, że to bezprawiem nie jest?
Cytuj
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 13:59
Ponieważ w umowie jest ładny zapis" klient przystępuje dobrowolnie do ubezpieczenia oferowanego przez Bank", dlatego Bank "oferuje" a klient wyrażą zgodę, to że szantaż jest stosowany przez pseudo doradców, to już kwestia tego, że bank płaci wysokie prowizje za ich sprzedaż, jako tzw cross selling, na który kładzie się bardzo wysoki nacisk
Cytuj
Adrian Garliński
lends

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 19:11
Prawnicy bardzo ładnie te umowy konstruują. Szkoda, że żaden klient, który dobrowolnie ten kredyt bierze, nie jest poinformowany do końca, czy to ubezpieczenie MUSI barć czy nie? Brałem kredyty wielokrotnie, zawsze z ubezpieczeniem. Głupi nie jestem i zawsze wynikało z wypowiedzi doradcy, ze jak z ubezpieczenie zrezygnuję to nie dostanę kredytu. Jak można bezczelnie kłamać, że ubezpieczenie gwarantuję spłatę kredytu w wyniku zgonu albo utraty pracy przez kredytobiorcę?
Cytuj
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 19:31
lends napisał
Prawnicy bardzo ładnie te umowy konstruują. Szkoda, że żaden klient, który dobrowolnie ten kredyt bierze, nie jest poinformowany do końca, czy to ubezpieczenie MUSI barć czy nie? Brałem kredyty wielokrotnie, zawsze z ubezpieczeniem. Głupi nie jestem i zawsze wynikało z wypowiedzi doradcy, ze jak z ubezpieczenie zrezygnuję to nie dostanę kredytu. Jak można bezczelnie kłamać, że ubezpieczenie gwarantuję spłatę kredytu w wyniku zgonu albo utraty pracy przez kredytobiorcę?



'Doradca" wykorzystuje sytuację, bo jeśli decyzja jest pozytywna klient nie będzie stwarzał problemów, a to błąd dlaczego tak jest a nie inaczej, bo za tym idą pieniądze bardzo wysokie w setkach milionów dla banków, ubezpieczycieli dlatego, każdy mówi to co jest mu wygodne, nikogo nie obchodzi to że klient biorąc ubezpieczenie w banku za 12 tyś takie samo może mieć za 120 zł miesięcznie :) liczy się kasa, dlatego my z tym walczymy, bo to jest gorsze niż kradzież
Cytuj
Adrian Garliński
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2016 10:21
prawoafinanse napisał

'Doradca" wykorzystuje sytuację, bo jeśli decyzja jest pozytywna klient nie będzie stwarzał problemów, a to błąd dlaczego tak jest a nie inaczej, bo za tym idą pieniądze bardzo wysokie w setkach milionów dla banków, ubezpieczycieli dlatego, każdy mówi to co jest mu wygodne, nikogo nie obchodzi to że klient biorąc ubezpieczenie w banku za 12 tyś takie samo może mieć za 120 zł miesięcznie :) liczy się kasa, dlatego my z tym walczymy, bo to jest gorsze niż kradzież

Setki milionów złotych z prowizji przelewają się także przez rynek wszelkich produktów oszczędzających, ubezpieczeń z częścią inwestycyjną, funduszy inwestycyjnych. Okradano Polaków na prowizjach OFE (sama idea była słuszna), łupi się na 4% opłaty za zarządzanie w prawie wszystkich funduszach akcyjnych (ok. dwa razy wyższe opłaty niż na rynkach rozwiniętych), a nikt nie edukuje młodzieży w szkołach, żeby jako dorośli wiedzieli, jak inwestuje się na giełdzie (NIE GRA, nie spekuluje).
http://prosperity.memes.pl/dok5794,co-odroznia-inwestowanie-od-spekulacji.htm

Każdy Polak powinien zostać inwestorem giełdowym nakierowanym głównie na dywidendy. Portfel 100-150 spółek można zbudować dysponując kwotą zaledwie 30tys.zł.
Ostatnio zaskoczył mnie jeden z potencjalnych klientów, który idąc moim tokiem rozumowania uprzedził swym wnioskiem konstatację, że większość z kupowanych akcji zostanie przekazana w spadku. Dochód ma przynosić wzrost dywidend na przestrzeni lat, a nie sprzedaż akcji spółek.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 2.6.2016 11:11
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2016 11:20
Wczoraj na swoim blogu opublikowałem podsumowanie dwóch poprzednich tekstów na temat tzw. doklejek do kredytów.
Zapraszam do lektury.

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/za-co-tak-naprawde-placisz-czyli-gdzie-tkwi-problem
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Piotrek88

Niezarejestrowani

3.6.2016 14:52
Czlowiek i tak wezmie taka ofertę, bo bedzie mu sie wydawała najtansza.
Cytuj
Wioleta

Niezarejestrowani

3.6.2016 15:10
m1981 napisał
Możesz raczej prosić o zwrot ubezpieczania, jeżeli kredyt szybciej spłacisz. Ja tak to zrozumiałem. Sam mam obecnie kredyt i zamierzam go spłacić pół roku wcześniej niż to przewidziane. Artykuł musi pójść między ludzi, w sumie jest o tym jak banki robią klientów w przysłowiowa butelkę.
Ciekawe jak na to zareagują banki...
Cytuj
ADRIAN GARLIŃSKI

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 0 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2016 23:53
Piotrek88 napisał
Czlowiek i tak wezmie taka ofertę, bo bedzie mu sie wydawała najtansza.


ale jak człowiek policzy i spojrzy na RRSo, to na pewno zada pytanie dlaczego przepłaca 150% więcej niż dostaje może chodź to go tknie do zadawania niewygodnych pytań, pseudo sprzedawczykom z korporacji, która KRADNIE !!! W BIAŁYCH RĘCZKAWICZKACH
Cytuj
Adrian Garliński
Zamknięty