• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy teraz jest trudniej dostać kredyt mieszkaniowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
djj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 10:37
Witam.
Chciałem wymienić mieszkanie na większe. Musiałbym w związku z tym wziąć kredyt. Czy to prawda, że w związku z podatkiem bankowym teraz jest trudniej dostać kredyt na zakup mieszkania I że spadła w związku z tym zdolność kredytowa? Jakoś nie chce mi się w tą zależność wierzyć.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 13:18
kredyty są droższe (wyższa marża) i do tego banki bardziej rygorystycznie liczą koszty utrzymania

ww. mają wpływ na zdolność kredytową, wychodzi niższa

nie bez znaczenia ma również ustawa o ograniczeniu obrotu ziemią
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
NMarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 15:52
Czy oznacza to, że ktoś kiedyś z dana zdolnością kredytową mógł dostać kredyt na większe mieszkanie? A teraz z taka samą na mniejsze? Jakoś za bardzo nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 11:42
Jeszcze rok temu zarabiając np. 3000zł można było otrzymać wyższy kredyt niż przy takim samym dochodzie obecnie.
Zgodnie z rekomendacją KNF banki licząc zdolność biorą pod uwagę koszty utrzymania gospodarstwa domowego według wskaźników podawanych przez GUS. Są one znacznie wyższe niż liczby stosowane przez banki wcześniej. A im wyższe koszty utrzymania, tym mniej wolnych środków pozostaje na ewentualną spłatę kredytu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 18:08
Czy te wszystkie kredyty mieszkaniowe mają zmiennie oprocentowanie? Czy jest tak jak w przypadku kredytów gotówkowych? Mam stała pracę i przymierzam się do kupienia swojego mieszkania, ale znajomi twierdzą, że strach brać kredyt, bo jak oprocentowanie podskoczy to nie spłacę.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 23:37
Kredyty mieszkaniowe generalnie mają oprocentowanie zmienne. Stałe oprocentowanie może być przez okres max. 5 lat, przy czym w zdecydowanej większości przypadków startowe oprocentowanie będzie wyższe niż w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmienny. Plusem jest spokój w tym okresie, minusem słabsza oferta.
Osobiście nie wydaje mi się, aby stopy procentowe wzrosły do poziomów, jakie występowały 5-10 lat temu, przynajmniej w najbliższym czasie. Musiałoby się wydarzyć wiele złego zarówno w gospodarce polskiej jak i światowej.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Tomasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2016 18:54
W jakim konkretnie banku starać się o kredyt mieszkaniowy? Chodzi mi o to, żeby był najtańszy. Czy są banki , które za wcześniejszą spłatę kredytu naliczają karę? Siostra właśnie chce się starać o kredyt i rodzice już ja zapewnili o swojej pomocy w spłacie kredytu.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2016 22:48
Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Musiałbym uzyskać znacznie więcej informacji:
- cena zakupu nieruchomości,
- kwota kredytu/wkład własny,
- lokalizacja,
- rodzaj nieruchomości + powierzchnia oraz rodzaj własności,
- wiek kredytobiorcy,
- okres kredytowania,
- źródło uzyskiwania dochodów + ramy czasowe obowiązywania,
- aktualne obciążenia kredytowe.
Powyższe informacje to bezwzględne minimum.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
pezet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 10:49
[quote author=Tomasz]W jakim konkretnie banku starać się o kredyt mieszkaniowy? Chodzi mi o to, żeby był najtańszy. Czy są banki , które za wcześniejszą spłatę kredytu naliczają karę? Siostra właśnie chce się starać o kredyt i rodzice już ja zapewnili o swojej pomocy w spłacie kredytu.[/quote

Czy bank jest zobowiązany o przypomnieniu, ze w razie wcześniejszej spłaty kredytu będą naliczone kary pieniężne? I czy może ewentualnie podać ktoś nazwy tych banków? Wielu osobom zależy na jak najszybszej spłacie zaciągniętego zobowiązania.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 11:13
Razem z umową otrzymujesz TOiP, tam są podane wszystkie opłaty. Jeżeli kredyt ma zostać spłacony wcześniej to kiedy?

Mało kto spłaca kredyt hipoteczny wcześniej (bo chce), to najtańszy kredyt na rynku. Zwykle nie ma to sensu...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź