• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Niespłacany kredyt - jaka procedura?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 6:40
4 lata temu braliśmy kredyt na 320 tys zł. Kredyt z 10% wkładem własnym. W wyniku różnych komplikacji życiowych nie jest on spłacany od dwóch miesięcy. Oczywiście bank wysyła ponaglenia, dzwoni i te sprawy. Jaka jest procedura związana z odbiorem mieszkania i sprzedaży przez komornika? Jak długo trwa ten proces? Chciałbym wiedzieć ile mam czasu.
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 7:34
Nie czekaj na procedury. Idź do banku powiedz jaki masz kłopot i się dogadaj.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 7:44
Bartosz napisał
4 lata temu braliśmy kredyt na 320 tys zł. Kredyt z 10% wkładem własnym. W wyniku różnych komplikacji życiowych nie jest on spłacany od dwóch miesięcy. Oczywiście bank wysyła ponaglenia, dzwoni i te sprawy. Jaka jest procedura związana z odbiorem mieszkania i sprzedaży przez komornika? Jak długo trwa ten proces? Chciałbym wiedzieć ile mam czasu.


Mój poprzednik ma rację. Nie pytaj ile masz czasu, nie czekaj na działanie Banku. Zacznij działać. Poinformuj Bank o swoich kłopotach, zaproponuj rozwiązanie. Zacznij płacić chociaż tyle ile możesz. Jeśli będą niespłacone dwie raty, bank może rozwiązać umowę kredytową i wezwać do zapłaty całego kredytu.
Jednocześnie może wpisać na listę nierzetelnych dłużników.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Beata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 9:47
Piotr Ożarowski napisał
Nie czekaj na procedury. Idź do banku powiedz jaki masz kłopot i się dogadaj.
I myśli Pan, ze bank tak pojdzie od razu na rękę? Nie sądzę...
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 10:31
Beata napisał
Piotr Ożarowski napisał
Nie czekaj na procedury. Idź do banku powiedz jaki masz kłopot i się dogadaj.
I myśli Pan, ze bank tak pojdzie od razu na rękę? Nie sądzę...
nie lepiej go przeczekać, dużo łatwiej będzie się przecież dogadać z komornikiem ...prawda? pomyśl zanim napiszesz
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Beata

Niezarejestrowani

6.5.2016 10:40
Artur Sarnecki napisał
Beata napisał
Piotr Ożarowski napisał
Nie czekaj na procedury. Idź do banku powiedz jaki masz kłopot i się dogadaj.
I myśli Pan, ze bank tak pojdzie od razu na rękę? Nie sądzę...
nie lepiej go przeczekać, dużo łatwiej będzie się przecież dogadać z komornikiem ...prawda? pomyśl zanim napiszesz
Niestety ja mialam taka sytuację, że bank nie chcial ze mną rozmawiać, na szczęscie pieniądze pożyczyła mi rodzina i jakos uregulowałam raty.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 15:31
Beata napisał
Artur Sarnecki napisał
Beata napisał
I myśli Pan, ze bank tak pojdzie od razu na rękę? Nie sądzę...
nie lepiej go przeczekać, dużo łatwiej będzie się przecież dogadać z komornikiem ...prawda? pomyśl zanim napiszesz
Niestety ja mialam taka sytuację, że bank nie chcial ze mną rozmawiać, na szczęscie pieniądze pożyczyła mi rodzina i jakos uregulowałam raty.


Doświadczenia z mojej Kancelarii Mediacyjnej są róże. Raz łatwiej się dogadać z bankiem, innym razem z komornikiem, a jeszcze innym razem z firmą windykacyjną, która skupuje od banków przeterminowane kredyty. Nie ma prostej i jednoznacznej recepty.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Rzymski 6.5.2016 15:51
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 16:37
Krzysztof Rzymski napisał
Beata napisał
Artur Sarnecki napisał
nie lepiej go przeczekać, dużo łatwiej będzie się przecież dogadać z komornikiem ...prawda? pomyśl zanim napiszesz
Niestety ja mialam taka sytuację, że bank nie chcial ze mną rozmawiać, na szczęscie pieniądze pożyczyła mi rodzina i jakos uregulowałam raty.


Doświadczenia z mojej Kancelarii Mediacyjnej są róże. Raz łatwiej się dogadać z bankiem, innym razem z komornikiem, a jeszcze innym razem z firmą windykacyjną, która skupuje od banków przeterminowane kredyty. Nie ma prostej i jednoznacznej recepty.


Ja w swojej działalności wielokrotnie pomagałem klientom w takim zakresie o jakim piszemy. W tej chwili jest trochę inaczej, od momentu likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego, Banki prowadzą egzekucję w postępowaniu sądowym. Znowelizowana Ustawa Prawo Bankowe, zawiera przepisy dotyczące restrukturyzacji kredytów. Bank po wezwaniu klienta do spłaty musi poinformować kredytobiorcę o możliwości złożenia wniosku przez kredytobiorcę o restrukturyzację zadłużenia w terminie 14 dni roboczych.
Jeśli kredytobiorca będzie dokonywał jakichś spłat, zaproponuje sensowne rozwiązanie , to myślę że Bank może się zgodzić na restrukturyzację. Ale to są sprawy wymagające indywidualnego podejścia. Często bank dopiero po wypowiedzeniu umowy proponuje ugodę.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Jagna

Niezarejestrowani

9.5.2016 11:33
Stanisław Bińkiewicz napisał
Krzysztof Rzymski napisał
Beata napisał
Niestety ja mialam taka sytuację, że bank nie chcial ze mną rozmawiać, na szczęscie pieniądze pożyczyła mi rodzina i jakos uregulowałam raty.


Doświadczenia z mojej Kancelarii Mediacyjnej są róże. Raz łatwiej się dogadać z bankiem, innym razem z komornikiem, a jeszcze innym razem z firmą windykacyjną, która skupuje od banków przeterminowane kredyty. Nie ma prostej i jednoznacznej recepty.


Ja w swojej działalności wielokrotnie pomagałem klientom w takim zakresie o jakim piszemy. W tej chwili jest trochę inaczej, od momentu likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego, Banki prowadzą egzekucję w postępowaniu sądowym. Znowelizowana Ustawa Prawo Bankowe, zawiera przepisy dotyczące restrukturyzacji kredytów. Bank po wezwaniu klienta do spłaty musi poinformować kredytobiorcę o możliwości złożenia wniosku przez kredytobiorcę o restrukturyzację zadłużenia w terminie 14 dni roboczych.
Jeśli kredytobiorca będzie dokonywał jakichś spłat, zaproponuje sensowne rozwiązanie , to myślę że Bank może się zgodzić na restrukturyzację. Ale to są sprawy wymagające indywidualnego podejścia. Często bank dopiero po wypowiedzeniu umowy proponuje ugodę.
Znaczy, ze się zmieniło na lepiej? To akurat bardzo dobrze :)
Cytuj
Odpowiedź