• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Kredyt hipoteczny dla 55 latka - w jakim banku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
miroslaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 11:53
Witam. Samotnie zajmuję mieszkanie M3 o powierzchni 72 m2. Właśnie moja córka szykuje się do wyjścia za mąż. Chciałbym sobie kupić M2 /50 m2 / a to obecne przepisać córce. Moja emerytura jest wysoka, mam trochę oszczędności. Potrzebowałbym kredytu hipotecznego w wysokości 150000. Czy jest możliwe, żeby ktoś w moim wieku mógł taki uzyskać? Jaki bank ewentualnie mam wziąć pod uwagę?
Cytuj
Fokstrot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 12:02
A ma Pan na wklad wlasny? Na jaki okres ten kredyt? Bo na wiecej niz 10 lat Pan nie dostanie.
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 12:07
Fokstrot jesteś doradcą czy zwykłym użytkownikiem ? Skąd informacj że klient nie dostanie kredytu na więcej niż 10 lat ? Skoro większość banków daje kredyty do 70 roku życia.
Minimalny wkład własny to 10 %. Prosze podać wysokość emerytury, oraz czy posiada Pan inne zobowiązania.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 12:42
miroslaw napisał
Witam. Samotnie zajmuję mieszkanie M3 o powierzchni 72 m2. Właśnie moja córka szykuje się do wyjścia za mąż. Chciałbym sobie kupić M2 /50 m2 / a to obecne przepisać córce. Moja emerytura jest wysoka, mam trochę oszczędności. Potrzebowałbym kredytu hipotecznego w wysokości 150000. Czy jest możliwe, żeby ktoś w moim wieku mógł taki uzyskać? Jaki bank ewentualnie mam wziąć pod uwagę?


Może Pan ubiegać się o kredyt hipoteczny na okres 20, a nawet na 25 lat
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 13:06
Kredyt na 150kzł, ale jaka wartość mieszkania i ile będzie wkładu własnego?

Jak wygląda sytuacja w BIK?
Czy aktualnie ma Pan jakieś zobowiązania?

Ile jest tej emerytury?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
diana t

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 15:38
Krzysztof Rzymski napisał
[quote author=miroslaw]Witam. Samotnie zajmuję mieszkanie M3 o powierzchni 72 m2. Właśnie moja córka szykuje się do wyjścia za mąż. Chciałbym sobie kupić M2 /50 m2 / a to obecne przepisać córce. Moja emerytura jest wysoka, mam trochę oszczędności. Potrzebowałbym kredytu hipotecznego w wysokości 150000. Czy jest możliwe, żeby ktoś w moim wieku mógł taki uzyskać? Jaki bank ewentualnie mam wziąć pod uwagę?



Czy w wypadku kredytu w tym wieku płaci się dodatkowe ubezpieczenie z racji wieku? W sumie to kredyt dla seniora i na długi okres czasu. Czy w razie śmierci mieszkanie przejmuje bank, czy kredyt jest dziedziczony i może być spłacany przez spadkobierców?
Wypowiedź została zmieniona przez: diana t 22.4.2016 15:43
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 15:50
Czy w wypadku kredytu w tym wieku płaci się dodatkowe ubezpieczenie z racji wieku? W sumie to kredyt dla seniora i na długi okres czasu. Czy w razie śmierci mieszkanie przejmuje bank, czy kredyt jest dziedziczony i może być spłacany przez spadkobierców?[/quote]

Można otrzymać kredyt bez ubezpieczenia na życie. Po śmierci kredytobiorcy jest postępowanie spadkowe. Spadkobiercy mają dowolność czy chcą przejąć zadłużoną nieruchomość czy odrzucić spadek. Nie ma instytucji automatycznego dziedziczenia kredytu. Kredyt można przejąć ale zgodę na tę czynność musi wydać bank, a nie sąd jak w przypadku spodków.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
miroslaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 20:36
Ktoś dobre pytania zadał z tym dziedziczeniem . Hmmm, muszę się teraz zastanowić nad tym kredytem. Skoro wszystko zależy od banku, co dalej z kredytem na wypadek śmierci, to jak to się to ma do splaconej części? Hipotetycznie- kredyt spłacony w 1/3 części, kredytobiorca umiera. I co dalej się dzieje i z częscią spłaconą i ta do spłacenia?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.4.2016 21:12
Zawsze można wykupic dodatkowe ubezpieczenie na wypadek smierci.
Cytuj
miroslaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2016 11:08
Ze mozna wykupić ubezpieczenie to ja doskonale wiem , tylko co ona daje mi w tym moim przypadku na wypadek mojej śmierci? Co się dzieje z mieszkaniem w części splaconym?
Cytuj
Odpowiedź