• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co oznacza RRSO kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 19:15
Witam,
ostatnio w jakimś artykule dotyczących kredytów spotkałem się ze skrótem RRSO . Wstyd się przyznać ale nie mam zielonego pojęcia co ten skrót można znaczyć i do czego sie odnosi. Szukałem troche informacji na internecie ale nigdzie nie wyjaśniają tego w jakiś konkretny sposób.Może ktoś z was by mi to wytłumaczył?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 9:15
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest to całkowity koszt kredytu jaki poniesie kredytobiorca. Jest to stopa procentowa roczna, uwzględnia wszelkie koszty kredytu, często np. w spotach reklamowych podawane jest oprocentowanie nominalne, nie uwzględniające wielu opłat. Dlatego zawsze wybierając ofertę dla siebie proponujemy kierować się właśnie rrso. Instytucje finansowe zobowiązane są do podawania tej wartości wraz z ofertą.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 23:26
Aaaa czyli to sa takie całkowite opłaty za kredyt? Tak tłumacząc z polskiego na nasze? ja sie za bardzo nie znam na tych wszystkich kredytowych gadkach ale jakoś mnie zainteresował ten skrót.Zawsze to człowiek bardziej doinformowany
Cytuj
Julia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 12:33
Czyli na podstawie tego RRSO można wyliczyć, ile rzeczywiście będzie trzeba tej pożyczki spłacić? W przypadku tych wszystkich bankowych i urzędowych języków nie mogę się nigdy połapać o co tak na prawdę chodzi. Może troszkę odbiegnę od tematu, ale są sytuacje, gdy takie podstawowe sformułowania mogą narobić dużo kłopotów - tak jak było z tym gościem, który skupował samochody, a w umowie pisał że rozliczenie - cesja wierzytelności. Chyba sama nie zwróciłabym na to uwagi w umowie...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 9:30
Julia napisał
Czyli na podstawie tego RRSO można wyliczyć, ile rzeczywiście będzie trzeba tej pożyczki spłacić? W przypadku tych wszystkich bankowych i urzędowych języków nie mogę się nigdy połapać o co tak na prawdę chodzi. Może troszkę odbiegnę od tematu, ale są sytuacje, gdy takie podstawowe sformułowania mogą narobić dużo kłopotów - tak jak było z tym gościem, który skupował samochody, a w umowie pisał że rozliczenie - cesja wierzytelności. Chyba sama nie zwróciłabym na to uwagi w umowie...
Tak. Warto sobie wszystko chociażby samemu przeliczyć i sprawdzić.Oprocentowanie nominalne nie odzwierciedla faktycznej spłaty. Przy wyższych kredytach otrzymamy harmonogram spłaty, wiec wówczas mamy ten problem z głowy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 11:25
Kiedy bank pokazuje mi ogromną tabelkę z opłatami jedyną rzeczą jaką chcę zrobić jest ucieczka. Przy ostatnim kredycie chyba godzinę siedziałam próbując zrozumieć cokolwiek z umowy. Także wydaje mi się że obowiązek podawania tej wartości jest bardzo dobry i z tego miejsca dziękuję Raffallo za to pytanie, bo sama bym się chyba nie zastanawiała nad tym, zwyczajnie nie zwróciłabym na ten skrót uwagi, myśląc, że jest on istotny jedynie dla banku.
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 17:34
A to ja już kilkakrotnie brałam kredyt i w żadnym wypadku nie pomyślałabym o tym co oznacza ten skrót. Panie za każdym razem wszystko tak szybko tłumaczyły i wszystko tak fajnie wychodziło. Nigdy nie wspominały o całkowitym koszcie kredytu jaki poniosę.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 9:46
Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_gotowkowych/13694-roznice-miedzy-oprocentowaniem-nominalnym-a-rrso.html
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
dama KIER

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 21:46
A ja mam jeszcze jedno pytanie, czy to RRSO kredytu może ulec zmianie podczas trwania danego kredytu? Np. biorę kredyt na pięć lat i po dwóch latach może się zmienić całkowity koszt tego kredytu i wzrosną mi odsetki? Czy też cały czas będę spłacać według tego RRSO które było gdy brałam ten kredyt?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.7.2014 9:33
dama KIER napisał
A ja mam jeszcze jedno pytanie, czy to RRSO kredytu może ulec zmianie podczas trwania danego kredytu? Np. biorę kredyt na pięć lat i po dwóch latach może się zmienić całkowity koszt tego kredytu i wzrosną mi odsetki? Czy też cały czas będę spłacać według tego RRSO które było gdy brałam ten kredyt?
chyba nie moze, no chyba ze masz oprocentwanie zmienne. A nie .., to racja w sumie moze ;p
Cytuj
Odpowiedź