• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co oznacza RRSO kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lara-cr0ft

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 21:09
jeśli w umowie jest tak, a nie inaczej, to podczas trwania tej umowy raczej nie powinno być żadnych zmian. chyba, że bank zastrzega sobie prawo do zmian... nie no, nie wiem. Jeśli nagle wzrosłyby mi odsetki, na pewno składałabym reklamację czy coś takiego. Ale nie wiem czy słusznie.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:22
Daisy napisał
Aaaa czyli to sa takie całkowite opłaty za kredyt? Tak tłumacząc z polskiego na nasze? ja sie za bardzo nie znam na tych wszystkich kredytowych gadkach ale jakoś mnie zainteresował ten skrót.Zawsze to człowiek bardziej doinformowany


No właśnie, człowiek bierze kredyt i nie wie na co patrzeć bo umowa ma dwanaście stron a przedstawicielka banku otwiera Ci na ostatniej i karze podpisać. Ja się jeszcze z tym pojęciem nie spotkałam, znaczy się nie wiedziałam, że dokładnie tak to się nazywa i że to właśnie oznacza.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 8:58
tutaj kilka slów o tym czym jest rrso i dlaczego jest, ąz tak ważne. Państwppodejmując decyzje o kredycie zadają sobie trud, aby obliczyc/ sprawdzic ten wskaznik?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 9:35
A tutaj o tym czy to możliwe, aby oprocentowanie wynosiło 10000 proc.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 9:38
RRSO - jest to całkowity koszt kredytu wyliczony na dzień podpisania umowy kredytowej. Jeżeli oprocentowanie w kredycie masz zmienne to znaczy że WIBOR jeżeli będzie się zmieniał to RRSO będzie większe lub mniejsze.
Jeżeli oprocentowanie masz stałe to RRSO, będziesz takie same przez cały okres kredytu.
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 10:09
I czy koszty kredytu moga być ograniczone?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

16.1.2015 10:29
Pytanie czy lepiej brac stale czy zmienne oprocentowanie przy gotowkach?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 10:37
Odpowiedź nie jest łatwa, bo nikt nie jest w stanie stwierdzić jak będą wyglądały stopy procentowe NBP.
Oprocentowanie stałe mamy gwarancję że w przypadku zwiększenia stóp procentowych raty pozostaną na niezmienionym poziomie ale jeżeli stopy procentowe zostaną zmniejszone to stracimy na tym.
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 10:37
Jest to ważny parametr ale nie tylko na niego trzeba sie patrzeć. Bo to nie on jedynie obrazuje nam koszt kredytu. Równie ważna jest prowizja.
Na przykład nowa oferta kredytu 5% Alior Banku . Gdzie spłacamy praktycznie drugie tyle co wzięliśmy mimo że RRSO to jakieś 20% rocznie !
Z uwagi właśnie na wysoką prowizję.
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 10:49
Irek napisał
Jest to ważny parametr ale nie tylko na niego trzeba sie patrzeć. Bo to nie on jedynie obrazuje nam koszt kredytu. Równie ważna jest prowizja.
Na przykład nowa oferta kredytu 5% Alior Banku . Gdzie spłacamy praktycznie drugie tyle co wzięliśmy mimo że RRSO to jakieś 20% rocznie !
Z uwagi właśnie na wysoką prowizję.


Jeżeli mówimy już o całkowitych kosztach to oczywiście prowizja ma duże znaczenie bo jak Pan pisze może być 5% ale nawet dochodzić do 20%.
Kolejnym kosztem klienta jest ubezpieczenie które klient może ale raczej w nie których przypadkach musi ,,wziąć'' do kredytu
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Odpowiedź