• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy 500+ wpłynie na zdolność kredytową ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.4.2016 17:06
Witam .Jak myślicie ,czy ten program wpłynie na zdolność kredytową ? Moja siostra samotnie wychowuje trójkę dzieci i jak do tej pory nie za bardzo mogła wziąć kredyt na remont mieszkania .Nie była w stanie po prostu go spłacać .Remont jest konieczny ze względu na alergię najmłodszego dziecka.Czy banki będą wliczały te pieniądze w stały dochód?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2016 17:10
Marne szanse. Jakiś czas temu słyszałem o tym, że jeden z banków miał przyjmować tą kwotę do zdolności. Do dnia dzisiejszego jednak żadnych szczegółów nie ma.
Problem polega przede wszystkim na:
1. Niepewności utrzymania powyższego świadczenia po zmianie władzy, konieczności ratowania budżetu itp.
2. Kredyty hipoteczne zaciągane są często na okres 20-30 lat. Zasiłek 500+ obowiązywać ma wyłącznie do momentu uzyskania przez dziecko 18-go roku życia. Co będzie więc, gdy bank przyjmie 500zł do zdolności przy kredycie na okres 10 lat, a dziecko stanie się pełnoletnie np. za 3 lata?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.4.2016 21:28
A mi się wydaje ,ze pan doradca za daleko wybiega w przyszłośc w tym przypadku.Kredyt będzie chyba kredytem nie z tych długoterminowych .A druga sprawa to na pewno nie będzie kwota jak przy kredycie hipotecznym .Wydaje mi się ,że może nie wszystkie ,ale niektóre banki wyjdą na przeciw swoim klientom w takich sytacjach.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 8:35
Kredyt na remont zwykle jest kredytem hipotecznym. Kredyt hipoteczny to nie tylko kredyt na zakup, ale każdy kredyt zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.
Znam co najmniej kilka przypadków, w których kredyt na remont był zaciągany na 10 i więcej lat.
Napisałem wcześniej jak to wygląda z punktu widzenia banku. Jeśli banki "wyjdą na przeciw swoim klientom" to raczej w sytuacjach, gdzie okres spłaty kredytu będzie krótszy niż moment uzyskania przez dziecko 18 roku życia.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 9:46
patkanka napisał
Witam .Jak myślicie ,czy ten program wpłynie na zdolność kredytową ? Moja siostra samotnie wychowuje trójkę dzieci i jak do tej pory nie za bardzo mogła wziąć kredyt na remont mieszkania .Nie była w stanie po prostu go spłacać .Remont jest konieczny ze względu na alergię najmłodszego dziecka.Czy banki będą wliczały te pieniądze w stały dochód?


Proszę obserwować rynek. W najbliższym czasie zapadną rozstrzygnięcia. Jest zielone światełko nadzoru by uwzględniać 500+ w liczeniu zdolności kredytowej. Łatwiej będzie uzyskać kredyt gotówkowy niż hipoteczny. Część banków stanowczo stwierdziła, że nie widzi możliwości by uwzględniać 500+ w zdolności ale inne „rozważają” w jaki sposób uwzględnić te środki.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 13:11
Większość banków nie będzie tego brała pod uwagę, podobnie jak dodatków mundurowych czy świadczeń socjalnych itp - to nie podlega egzekucji, może jako jakiś dodatkowy dochód przy indywidualnych decyzjach tak, standardowo na pewno nie
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Karolek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 14:33
Banki chcą wypłacać te pieniądze, przygotowując specjalne produkty do ich pomnażania, więc upatrują w nich dużą szansę. Pamietaj, że każdy bank ma i będzie miał inną politykę, a odgórnie nie można im narzucić co będą brać pod uwagę, a co nie.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 22:29
można, bo pożyczanie a depozyty to co innego... dla banków teraz potrzebne jest finansowanie i każdy depozyt przyjmą bardzo chętnie, najlepiej na długo i na mały procent a potem pożyczą ci czyjeś pieniądze na rrso 20 % , coś co było na lokacie oprocentowanej 2 %;)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kawulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 9:17
Artur Sarnecki napisał
można, bo pożyczanie a depozyty to co innego... dla banków teraz potrzebne jest finansowanie i każdy depozyt przyjmą bardzo chętnie, najlepiej na długo i na mały procent a potem pożyczą ci czyjeś pieniądze na rrso 20 % , coś co było na lokacie oprocentowanej 2 %;)
Sa ramy, maksymalne rrsso itd., ale genralnie kazdy bank inaczej liczy zdolnosc itd.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 14:51
Kawulka napisał
Sa ramy, maksymalne rrsso itd.

Coś mi się wydaje, że mylisz RRSO z oprocentowaniem nominalnym. Uwierz - widziałem kredyty z RRSO powyżej 100%.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź