• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wyjazd za granice a konto w banku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
natan1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 21:17
Witam,
na początku września planuje wyjazd do Holandii. Potrzebowałbym konta na ktore w miarę tanio mógłbym przelewać pieniądze tutaj do Polski ewentualnie żeby ludzie stad mogli mi wysyłać pieniądze tam. Z tego co sie rozglądałem najlepsze byłoby konto walutowe ale nie wiem gdzie najbardziej by mi sie to opłacało, bo zakładanie go za granicą już całkowicie odpada
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 14:29
Konto to może załóż sobie obojętnie w jakim banku ale pieniądze przesyłaj sobie przez WU. Tak taniej Cie to wyniesie. Nie wiem w jakim banku byś chciał zakładać to konto ale prowizja chyba za takie wysłanie pieniędzy wynosi około 30 zł a moim zdaniem to dużo.
Cytuj
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 18:11
Kolega wyżej jednak ma trochę racji, po co Ci konto walutowe jak one sa drogie. Załóż sobie w normalnym banku bezpłatne konto a jak bedziesz mieć potrzebę przesłania pieniędzy to zrób to przez WU tak, szybciej dostaniesz pieniadze, po za tym mniej zapłacisz za całą operacje.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 9:30
Warto zastanowić się nad kontem walutowym. Na rynku jest teraz wiele ofert i może uda się znaleźć cos interesującego. Konta zazwyczaj mozna obsługiwać w oddziele, przez internet, czy nawet mobilnie, ponadto można liczyć na atrakcyjne kursy wymiany walut, czy stosunkowo tanie przelewy zagraniczne (około 10 zł, często prowadzenie konta również jest nieodpłatne. http://www.comperia.pl/konta_osobiste/konta-walutowe
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 6:46
Załóż sobie konto walutowe w byle jakim banku. Według mnie nie ma żadnego znaczenia w jakim banku masz konto i gdzie mieszkasz. Nie wiem skąd ludzie biorą sobie takie problemy. Przejdź się po kilku bankach i sprawdź kto ma najlepszą ofertę dla konta walutowego.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2014 10:04
Pewnie, to sie na pewno bardziej oplaca niz jakies przekazy pieniezne, przecież teraz wszystko sie prawie zalatwia przez neta.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 10:58
a moze paypal albo cos w ten desen ? nie wiem czy to tam na takiej samej zasadzie działa jak konto walutowe ale sprawdz sobie moze bedzie to wygodniejsze :)
Cytuj
be free like a child
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:57
NO tak ale mnie sie wydaje że te przekazy taniej wychodzą. Przecież jak bank oblicza sobie prowizje za takie walutowe przelewy i jak niekorzystnie dla ludzi to przewalutowuje. Ten kto wysyłał chociaż raz tak pieniądze to wie jakie to stratne.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.6.2014 9:04
te prowizje nie sa az takie duze, nie przesadzaj. popatrz sobie na oferty.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 11:40
Tez mi sie wydaje, ze dopiero za takie przekazy to zaplacisz, a pieniadze i tak musisz wymienic, wiec dlaczego nie przewalutowac w ramach konta. To jest duzo wygodniejsze.
Cytuj
Odpowiedź