• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

nieruchomości gruntowe na kredyt BZWBK - opłacalne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pezo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 16:46
Witam .Ponoć w BZWBK mozna wziąć na najlepszych warunkach kredyt hipoteczny do 100000 z przeznaczeniem jak w temacie.Mam spory wkład własny - 30000 i tak się zastanawiam czy warto dobrać kredyt i kupić działkę budowlaną nad jeziorem ?Zarabiam w sumie dobrze ,mógłbym spłacić kredyt w ciągu nawet 4 lat .Czy uważacie że to byłaby dobra inwestycja nawet z takim kredytem ? Działke mógłbym przeciez kiedyś z yskiem sprzedać .
Cytuj
Pewniak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 20:12
Mi się wydaje ,ze warto wziąć taki kredyt.Na nieruchomościach nigdy się nie traci .Ja jezeli bym miał takie możliwości (nadwyzkę na spłatę kredytu) to poszedłbym w to.Chyba to lepsze rozwiązanie ,niż składanie pieniędzy na oszczędnościowych za marne teraz odsetki.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 21:51
grunty a działka budowlana to dwie zupełnie inne inwestycje, o ile na grunty wbk faktycznie dawał to na działki nad jeziorem nie wiem .. poza tym nie wiem czy tak dużo jest działek budowlanych w wioskach nad jeziorami, nie sądzę ale próbuj ... jest nawet firma która sprzedaje tego typu inwestycje jako niezwykłą okazję, ja tego tak nie widzę, bardziej sensowne byłoby kupowanie działek na obrzeżach miast albo działek które można łatwo przekształcić i szybko upłynnić, zobacz że dla działki nad jeziorem musisz mieć konkretnego klienta który szuka czegoś takiego w takiej okolicy...a ma do wyboru tysiąc innych, kupujesz na kredyt więc przez te 4 lata kilka procent rocznie i tak musisz zapłacić a wyjscie z takiej inwestycji trwa średnio 2 lata lub więcej potem



pezo napisał
Witam .Ponoć w BZWBK mozna wziąć na najlepszych warunkach kredyt hipoteczny do 100000 z przeznaczeniem jak w temacie.Mam spory wkład własny - 30000 i tak się zastanawiam czy warto dobrać kredyt i kupić działkę budowlaną nad jeziorem ?Zarabiam w sumie dobrze ,mógłbym spłacić kredyt w ciągu nawet 4 lat .Czy uważacie że to byłaby dobra inwestycja nawet z takim kredytem ? Działke mógłbym przeciez kiedyś z yskiem sprzedać .
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 11:21
Też mnie to zaciekawiło po przeczytaniu tego artykułu
http://comperiastars.pl/najlepszy-kredyt-hipoteczny-marzec-2016#comment-43
Może nie bardzo zrozumiałam ,ale ten kredyt dotyczy wyłącznie działek budowlanych ?Czy ogólnie nieruchomości? Sama bym chętnie skorzystała z takiego kredytu ,bo mam zamiar kupić domek letniskowy na Roztoczu.Może ktoś coś dokładniej wie?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.3.2016 19:25
Kolejny artykuł z błędami, w którym przyjęto parametry z czapki wzięte. Zacznijmy od numeru 1, czyli WBK. Prowizja rzeczywiście wynosić może 2% pod warunkiem jednak, że kredytobiorca jest stałym klientem banku i posiada w nim konto z wpływami. W przeciwnym wypadku prowizja wyniesie 2,5%. Po drugie marża. W przykładzie podano 2,19%. Skąd akurat taka stawka? Przecież w tym banku tego nie wiadomo dopóki nie zostanie zarejestrowany wniosek kredytowy. Równie dobrze może ona wynieść 2,39% (i częściej taka właśnie marża się pojawia).
Drugi bank to PKO BP. No brawo. Prowizja wyniesie oczywiście 0%. Zapomniano jednak wspomnieć o drobnym szczególe w postaci ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy. Ale co tam, to tylko 3,25% od kwoty kredytu, a więc praktycznie nic...
Kolejny błąd - RRSO przy kredycie hipotecznym to parametr, którym nie powinniśmy się kierować w ogóle. Choćby dlatego, że nie da się go w przypadku tego produktu policzyć.
Cytując: "Jeżeli się Wam marzy się spędzenie wakacji na własnej działce, to warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą już teraz. A w pierwszej kolejności swoje kroki skierujcie, za radą naszych ekspertów, do Banku Zachodniego WBK." Mam propozycję do autorów artykułu - zmieńcie ekspertów;)
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
EdytaKo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 10:38
lzalewski napisał
Kolejny artykuł z błędami, w którym przyjęto parametry z czapki wzięte. Zacznijmy od numeru 1, czyli WBK. Prowizja rzeczywiście wynosić może 2% pod warunkiem jednak, że kredytobiorca jest stałym klientem banku i posiada w nim konto z wpływami. W przeciwnym wypadku prowizja wyniesie 2,5%. Po drugie marża. W przykładzie podano 2,19%. Skąd akurat taka stawka? Przecież w tym banku tego nie wiadomo dopóki nie zostanie zarejestrowany wniosek kredytowy. Równie dobrze może ona wynieść 2,39% (i częściej taka właśnie marża się pojawia).
Drugi bank to PKO BP. No brawo. Prowizja wyniesie oczywiście 0%. Zapomniano jednak wspomnieć o drobnym szczególe w postaci ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy. Ale co tam, to tylko 3,25% od kwoty kredytu, a więc praktycznie nic...
Kolejny błąd - RRSO przy kredycie hipotecznym to parametr, którym nie powinniśmy się kierować w ogóle. Choćby dlatego, że nie da się go w przypadku tego produktu policzyć.
Cytując: "Jeżeli się Wam marzy się spędzenie wakacji na własnej działce, to warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą już teraz. A w pierwszej kolejności swoje kroki skierujcie, za radą naszych ekspertów, do Banku Zachodniego WBK." Mam propozycję do autorów artykułu - zmieńcie ekspertów;)
Przeciez podaje sie rrso zawsze przy hipotekach. Paramatrey na pewno są od banków brane. Rankingi przeciez sa poglądowe i czesto się mówi, że mozna sie nimi sugerowwać. Każda oferta będzie miała jakąs wade, dla jednych klientów będą lepsze warunki niż innych.
Cytuj
EdytaKo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 10:39
A z ta działką to chodzi o to, że ta kwota, która zostałą wybrana 100 000 zł pozwoli sfinansować działke, ale jesli chodzi o nieruchomości moze być gorzej, bo sa droższe.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 17:08
EdytaKo napisał
Przeciez podaje sie rrso zawsze przy hipotekach. Paramatrey na pewno są od banków brane. Rankingi przeciez sa poglądowe i czesto się mówi, że mozna sie nimi sugerowwać. Każda oferta będzie miała jakąs wade, dla jednych klientów będą lepsze warunki niż innych.

Owszem podaje się, bo tego wymaga ustawa. Uwierz mi jednak, że w przypadku hipotek jest to jednak zupełnie bez sensu. Nie da się np. z góry ustalić jak długo występować będzie ubezpieczenie pomostowe, oprocentowanie kredytu jest zmienne, a zatem RRSO już po miesiącu - dwóch może się rozjechać. Znam również przypadki "kreowania" RRSO.
Jeżeli ekspert ocenia jakość kredytu hipotecznego w oparciu o RRSO, to jest raczej kiepskim ekspertem.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
ewe_skrzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 9:47
Ja właśnie będe się starała albo o kredyt na dzialke i budowe domu albo kredyt na zakup mieszkania w bloku.Interesuje mnie temat mdm i podobne ,ale teraz pom przejrzeniu watka zastanawiam się w co wierzyć ? Skoro tutaj jeden expert podważa zdanie drugiego albo caly artykuł /Czy to wszystko co piszecie to jeden pic na wodę ? Robicie człowiekowi mętlik w głowie - mi na pewno.
Cytuj
AgnieszkaWu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 9:53
lzalewski napisał
EdytaKo napisał
Przeciez podaje sie rrso zawsze przy hipotekach. Paramatrey na pewno są od banków brane. Rankingi przeciez sa poglądowe i czesto się mówi, że mozna sie nimi sugerowwać. Każda oferta będzie miała jakąs wade, dla jednych klientów będą lepsze warunki niż innych.

Owszem podaje się, bo tego wymaga ustawa. Uwierz mi jednak, że w przypadku hipotek jest to jednak zupełnie bez sensu. Nie da się np. z góry ustalić jak długo występować będzie ubezpieczenie pomostowe, oprocentowanie kredytu jest zmienne, a zatem RRSO już po miesiącu - dwóch może się rozjechać. Znam również przypadki "kreowania" RRSO.
Jeżeli ekspert ocenia jakość kredytu hipotecznego w oparciu o RRSO, to jest raczej kiepskim ekspertem.
Podaje, bo tego sie od niego wymaga. Jakos trzeba te oferty porównywać.
Cytuj
Odpowiedź