• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Tańsze chwilówki? Co sądzicie o nowym prawie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ona132

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 9:58
Witam .temat popularnie zwanych chwilówek jest pospolity.Nie każdy wie ,że weszło własnie nowe prawo dotyczące tej formy kredytow.Zapisy wprost określają maksymalne koszty tych pożyczek co ma zapobiec nadmiernemu zadłużaniu kredytobiorców.Sama nie wiem za bardzo na czym ma to polegać ? Na mniejszym oprocentowaniu w razie niemozliwości spłaty w terminie?Wszystkie opłaty ponoć maja być ograniczone do maxymalnej kwoty pobieranej od udzielonego kredytu - można zarobić na chwilówce 55% w skali roku.Jak myślicie ,czy te wszystkie firmy nie wymyśla czegoś innego?
Cytuj
Kowalewowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 10:45
Na pewno wymyśla, ich celem jest zarobić jak najwięcej. Zawsze znajda się jakieś obejścia.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 11:33
chwilówki są były i będą drogie, nawet te koszty są przecież duże
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
ulek-h

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 13:04
A mi się wydaje ,ze w końcu musi powstać produkt na rynku ,który trochę okiełzna te chwilówki.Też czytałem dziś o tych ograniczeniach w wyzysku klientów.No nie wiem jak to się na realia przeniesie.A najgorsze dla mnie jest to ,ze reklAmują jeszcze masowo te kredyciki w TV.Tak czy siak ,wygląda na to ,że firmom się wiedzie bardzo dobrze ,skoro ich stac na wykupienie czasu antenowego.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 13:43
Cokolwiek się nie stanie chwilówki nie będą tanie. Jeżeli firmy pożyczkowe zostaną zmuszone do proponowania tańszych pożyczek to część klientów może żadnej pożyczki nie otrzymać (w koszt pożyczki wliczone jest ryzyko). I osoby te będą musiały szukać jeszcze innych - droższych rozwiązań.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kowalewowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 15:46
ulek-h napisał
A mi się wydaje ,ze w końcu musi powstać produkt na rynku ,który trochę okiełzna te chwilówki.Też czytałem dziś o tych ograniczeniach w wyzysku klientów.No nie wiem jak to się na realia przeniesie.A najgorsze dla mnie jest to ,ze reklAmują jeszcze masowo te kredyciki w TV.Tak czy siak ,wygląda na to ,że firmom się wiedzie bardzo dobrze ,skoro ich stac na wykupienie czasu antenowego.
Problemem tak na prawde nie jest to za ile oni chca sprzedawać swja ofertę, ale ile człowiek jest skłonny zapłacić. A jak widać po tym jak sobie dobrze radza te firmy, to na brak klientów nie mogą narzekać.
Wypowiedź została zmieniona przez: Kowalewowski 17.3.2016 15:46
Cytuj
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 17:43
Popyt dzwignia handlu,dlatego tak dobrze czuja sie na rynku i tyle ich się namnozyło.Kto nie moze wziąć w banku z jakiegos powodu to idzie po chwilówke i tak to działa.A że wiele osob wpada w spiralę niemoznosci splaty kredytu to w koncu jakies nowe prawo wymyslili w obronie klientow.Mysle ,ze chwilowki bedea mialy dalej wziecie.
Cytuj
Radowicz

Niezarejestrowani

18.3.2016 8:54
Jasne, że będa miały. I windykacja zawsze będzie miała co robic. Z tego co obserwuje w moim otoczeniu, to raczej jest tak, że ktoś kieruje się zasada: zastaw się, a postaw się, a nie że nie ma pieniędzy i popada w spirale zadłużenia. Więc stawanie w obronie tych ludzi wydaje mi się bezzasadne.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 9:46
Uważam, że w pożyczkach niewiele się zmieni. ograniczenie głownie ma polegać na ilości pożyczek w określonym czasie u jednego pożyczkodawcy.
Kiedy kilka lat temu weszły rekomendacje KNF odnośnie zadłużania się w Bankach, rozpoczęła się hossa firm pożyczkowych, która trwa do dnia dzisiejszego. Najczęściej z chwilówek korzystają Ci, którzy mnie mogą wziąć już nic więcej w Banku, często też młode osoby, które nie otrzymają kredytów ze względu na wiek.
Natomiast ciekawi mnie sytuacja, co zrobią obecnie osoby które są zadłużone w chwilówkach po uszy, którzy jedną chwilówkę spłacają drugą, maja zadłużenia praktycznie gdzie tylko można. Jeśli nie będą mogli już przedłużać, to dopiero zacznie się lament. I będą miały więcej pracy firmy windykacyjne.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź