• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Za i przeciw karty kredytowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JadwigaS

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 0:49
A mnie sie wydaje że takie karty sa potrzebne. Jak nam sie pod koniec miesiąca zepsuje samochód i nie bedziesz miec za co zapłacic za naprawe a to jest Twój jedyny środek lokomocji do pracy? Wtedy bedzie problem i taka karta jak znalazł.
Cytuj
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 14:20
Wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie dla osób które sporo zarabiają, mają kilka kont i umiar w wydawaniu pieniążków. Nie należę ani do osób zamożnych ani też do posiadających umiar i myślę, że mogłabym się przez taką kartę wpakować w niezłe tarapaty. A i oprocentowanie na nich jest podobno spore.
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 19:12
+ w razie potrzeby możesz skorzystać z kredytu na karcie
+ masz ten kredyt w zasięgu ręki, a przynajmniej w zasięgu portfela więc w razie czego nie musisz biegać do banku

- musisz się pilnować, bo łatwo się zapomnieć, gdy większa il. gotówki jest cały czas w zasięgu,
- trzeba pamiętać o dacie spłaty bo spóźnienie w spłacie może być bardzo kosztowne,
- wydaje mi się że jest to niebezpieczne. w przypadku kradzieży portfela nie dość że będziesz mieć wyczyszczone konto to jeszcze na minusie...

ja należę to opozycji ;)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 8:50
lipslikesugar napisał
+ w razie potrzeby możesz skorzystać z kredytu na karcie
+ masz ten kredyt w zasięgu ręki, a przynajmniej w zasięgu portfela więc w razie czego nie musisz biegać do banku

- musisz się pilnować, bo łatwo się zapomnieć, gdy większa il. gotówki jest cały czas w zasięgu,
- trzeba pamiętać o dacie spłaty bo spóźnienie w spłacie może być bardzo kosztowne,
- wydaje mi się że jest to niebezpieczne. w przypadku kradzieży portfela nie dość że będziesz mieć wyczyszczone konto to jeszcze na minusie...

ja należę to opozycji ;)
Karta kredytowa jest dla ludzi rozsądnych. Jeżeli ktoś umie dysponować pieniądzmi to jak najbardziej. Jeżeli ktoś ma z tym problemy i tendencje do zadłużania się to niech da sobie spokój.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 13:34
Ty się najpierw zastanów czy rzeczywiście tej karty potrzebujesz. Gdy się ma taką kartę naprawdę trudno jest utrzymać swoje wydatki w ryzach i zapanować nad nimi. Jeżeli chcesz kartę tak po prostu żeby mieć, lepiej z niej zrezygnuj.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 15:57
Podstawą korzystania z karty kredytowej jest świadomość na czym polega ten produkt. Niestety wiele badań i danych liczbowych wskazuje, że ta wiedza nie jest jednak wysoka, stąd i biorą się długi. Najgorzej było ok. 5 lat temu, gdy był prawdziwy "sprzedażowy boom" kart kredytowych, i ludzie któzy nie potrafili się posługiwał kartą kredytową rozsądnie popadali w naprawdę spore kłopoty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 12:09
Tomasz Słupczynski napisał
Podstawą korzystania z karty kredytowej jest świadomość na czym polega ten produkt. Niestety wiele badań i danych liczbowych wskazuje, że ta wiedza nie jest jednak wysoka, stąd i biorą się długi. Najgorzej było ok. 5 lat temu, gdy był prawdziwy "sprzedażowy boom" kart kredytowych, i ludzie któzy nie potrafili się posługiwał kartą kredytową rozsądnie popadali w naprawdę spore kłopoty.


No i tu jest istota problemu. Ludzie myślą, że mają kartę i mają na niej pieniądze to korzystają, a co tam. A jak trzeba spłacać to potem nie ma z czego i jest problem..
Cytuj
Odpowiedź