• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ymcm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 16:05
Tym pytaniem włożę może trochę kij w mrowisko, ale bardzo mnie to ciekawi - czy koszt kredytu gotówkowego czy hipotecznego różni się w zależności od tego, czy zostanie załatwiony bezpośrednio w banku czy za pośrednictwem doradcy kredytowego?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 16:43
jeśli doradcy płaci bank, to w większości nie, jeśli płaci klient to chyba oczywiste chociaż czasem ale rzadko jest jakieś pole do negocjacji z bankiem
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 18:04
Zdarza się, że pośrednik może uzyskać dla klienta lepsze warunki niż oferują bezpośrednio w banku.

Czasem w placówkach doklejają klientom dodatkowe (niepotrzebne) ubezpieczenia, bo pracownik musi zrobić określony target. Pośrednik daje klientowi czystą ofertę więc jest taniej.

Można porozmawiać z pośrednikiem i sprawdzić jego ofertę bezpośrednio w bankach.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 22:43
ymcm napisał
Tym pytaniem włożę może trochę kij w mrowisko, ale bardzo mnie to ciekawi - czy koszt kredytu gotówkowego czy hipotecznego różni się w zależności od tego, czy zostanie załatwiony bezpośrednio w banku czy za pośrednictwem doradcy kredytowego?


Opisany przypadek możemy rozpatrywać na dwóch płaszczyznach.
1. Pośrednik kredytowy - jest to najczęściej osoba, która pośredniczy w dotarciu do klienta i zaoferowaniu mu produktu kredytowego. Może mieć umowę pośrednictwa podpisaną z tzw. pośrednikiem centralnym. Wtedy często do kosztu kredytu oprócz prowizji, doliczana jest też tzw. opłata brokerska, która podwyższa koszt kredytu /powiększa kapitał do spłaty/

2. Doradca kredytowy - najczęściej są to osoby, które znając oferty wielu banków, czy innych instytucji finansowych, nie mają umów z bankami. Natomiast dobierają kredyt na podstawie ceny zdolności kredytowej i kierują wniosek do konkretnego banku. Nie mają prowizji od banku, natomiast podpisują z klientem umowę doradztwa, za tzw sukces, czyli załatwienie kredytu. W tym wypadku produkt jest o wiele tańszy.

Podaję przykład.
Właściciel firmy poszukuje kredytu na zakup środka trwałego.
potrzebuje 100.000 zł. Idzie do pośrednika, pośrednik wprowadza go do banku, który ma w swojej ofercie, uzyskuje konkretną ofertę, np. kredyt oprocentowany 5% i prowizję 10%.

Tymczasem klient, który trafia np. do mnie, a jego firma działa na terenie woj. łódzkiego, otrzymuje zupełnie inną ofertę. Proponuję mu nie kredyt bankowy, tylko pożyczkę z fundacji pozarządowej, z zerowym oprocentowaniem i zerową prowizją. Jednym słowem bierze 100 tys. zł i tyle spłaca w 90 ratach. A mi płaci prowizję za przygotowanie dokumentacji i doprowadzenie sprawy do finału.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
gerard

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2016 15:56
A mnie ciekawi jedno .Jaki jest własnie koszt tej prowizji za przygotowanie dokumentacji i doprowadzenie sprawy do finału?Czy jest on wyższy czy niższy niż koszta takiej samej kwotowo pożyczki w banku?
Cytuj
przemyslaw30

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 17:45
I własnie dlatego trzeba skorzystać z pomocy pośrednika i doradcy ,żeby dowiedzieć się ile kosztuje ich pomaganie w danej sprawie.;)
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 19:08
Stanisław Bińkiewicz napisał


1. Pośrednik kredytowy - jest to najczęściej osoba, która pośredniczy w dotarciu do klienta i zaoferowaniu mu produktu kredytowego. Może mieć umowę pośrednictwa podpisaną z tzw. pośrednikiem centralnym. Wtedy często do kosztu kredytu oprócz prowizji, doliczana jest też tzw. opłata brokerska, która podwyższa koszt kredytu /powiększa kapitał do spłaty/

Bzdura. Nawet jeśli tego typu opłaty się zdarzają, to nie powiedziałbym, że są one częste. Z Twojego wpisu wynika, że występują te opłaty u większości firm brokerskich. Nie wydaje mi się, aby tak było. Osobiście znam tylko jeden taki przypadek.

Czy pośrednik nie jest doradcą? Hmmm. Ciekawe. Wychodzisz z założenia, że pośrednik robi wyłącznie za kuriera. Uważasz, że nie jest w stanie wywalczyć oferty lepszej niż standardowa oferta banku? Oczywiście nie w każdym przypadku i nie w każdym banku, ale jest to do zrobienia.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 28.2.2016 19:10
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 19:23
I robi się ciekawie ;) Skoro jest taka niezgodność na temat pracy pośrednika i doradcy pomiędzy ekspertami ,to komu w końcu wierzyć ?Ja jestem tylko klientem starającym się o kredyt i chętnie poznałbym prawdziwą opinię .Przecież to mi głównie jako kredytobiorcy zależy na jak najlepszych warunkach wzięcia kredytu.
Cytuj
lewanka

Niezarejestrowani

28.2.2016 20:17
ja brałam kredyt w sygmie i miłam do dyspozycji swojego doradcę kredytowego, ale za pośrednictwo nic nie zapłaciłam, więc to chyba jest kwestia podejścia banku do klienta.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 21:13
Pośrednik jest jednocześnie doradcą, a przynajmniej takie jest założenie. Oczywiście jak w każdej grupie zawodowej zdarzają się czarne owce, które kierują się interesem swoim, a nie klienta. Są to jednak całe szczęście jednostki.
Zawsze swoim klientom przedstawiam warunki standardowe. Jeśli tylko są możliwości, to oczywiście negocjuję warunki kredytu. Negocjacje są jednak możliwe dopiero po uzyskaniu decyzji kredytowej. Jeśli ktoś twierdzi wcześniej, że warunki będą inne, to niestety, ale są to tylko obietnice bez pokrycia. Być może uda się rzeczywiście uzyskać proponowane warunki, ale gwarancji nie ma nigdy. Pewny jest standard.
Jeśli chcesz uzyskać jak najlepszy kredyt, to zwróć się do pośrednika/doradcy (nazewnictwo naprawdę nie ma znaczenia). Sam może znajdziesz ten idealny dla Ciebie bank, ale nie ma takiej pewności. Korzystając z usług doradcy Twoje szanse na lepszy kredyt rosną. Za siebie mogę powiedzieć, że wynagrodzenia od klientów nie pobieram, a warunki klient otrzymuje na pewno nie gorsze niż te w banku.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź